Spomienky na Demitru: Návrat do NHL

08. decembra 2011, 10:04
Tip redakcii

Po ročnom pôsobení v Trenčíne sa útočník Pavol Demitra (+36) opäť vrátil do NHL. Na kontrakte sa dohodol s tímom Los Angeles, kde sa jeho spoluhráčom stal aj obranca Ľubomír Višňovský. V knihe Demitra 38, ktorá je venovaná na jeho počesť, sa dočítate aj to, že veľmi túžil hrať v klube so Žigmundom Pálffym. To sa mu však nesplnilo.

Pavol Demitra (+36)

Pavol Demitra (+36)

Autor: Kniha Demitra 38

Po odchode z Trenčína čakalo na Demitru rokovanie o novom kontrakte v NHL. Vedel, že St. Louis už je minulosťou, ale s kým podpíše novú zmluvu netušil asi nikto. O jeho služby malo záujem až dvanásť klubov, ale po 56 hodinách rokovania si ho zaviazal tím Los Angeles Kings. Dohoda znela na tri roky za 13,5 milióna dolárov.
,,Takú sumu som nečakal. S kamarátmi som hral večer florbal a v priebehu piatich minút som vybavil tri telefonáty a odrazu bolo všetko dohodnuté," spomínal na prestup Pavol Demitra.

Tlieskali mu aj Nicholson a Crawfordová

Hneď v prvom zápase za Kings strelil gól a v hľadisku mu tlieskali aj Jack Nicholson a Cindy Crawfordová. Mesto filmových hviezd tak hneď na úvod vítalo nového hokejového hrdinu. V drese Los Angeles pôsobil už pred príchodom Demitru jeho krajan - obranca Ľubomír Višňovský. V úvode mu robil sprievodcu. ,,Veľmi mi pomohol, zorientoval ma v tíme aj v meste. Los Angeles je geniálne mesto, hoci drahšie ako St.Louis, ale nesťažujem si," opisoval svoje pôsobisko talentovaný útočník.

Tešil sa na Pálfyho

Demitra sa vybral klub z Kalifornie aj preto, že chcel hrať v spoločnom tíme so Žigmundom Pálffym. Ten sa však nedohodol na novej zmluve a odišiel do Pittsburghu. ,,Škoda, tešil som sa na neho. Určite by sme si rozumeli," sklamaným hlasom hovoril Demitra.

V piatok čítajte o pôsobení v Minnesote

 
Autor: Pluska.sk/mko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Spomienky na Demitru: Návrat do NHL
Pluska.sk/mko