Zverejnili oficiálnu simuláciu havárie v Jaroslavli

10. novembra 2011, 11:34
Tip redakcii

Ruský Medzištátny letecký výbor zverejnil počítačovú simuláciu havárie lietadla Jak-42, na palube ktorého pri meste Jaroslavľ zomrel aj náš Pavol Demitra.

Jeho smrť v troskách lietadla šokovala Slovensko

Jeho smrť v troskách lietadla šokovala Slovensko

Autor: profimedia.sk

Na animácii vidieť, ako sa lietadlo rozbieha po štartovacej dráhe a pomaly naberá rýchlosť. Problém je ale v tom, že ju naberá extrémne pomaly. A piloti sa počas problematického rozbehu dohadovali o tom, čo je vlastne zle. „Asi sme málo uvoľnili stabilizátor,“ zauvažoval jeden z dvojice pilotov. Lietadlo následne prejde koniec dráhy a s námahou sa odletí od zeme. „Čo to vyvádzaš Andrjucho,“ zakričí pilot a v tom momente končí zvukový záznam v kabíne.


Z havarovaného lietadla toho veľa nezostalo.
Zdroj: profimedia.sk
 

Stroj s členmi hokejového tímu Lokomoti Jaroslavľ sa v tom istom momente prudko zdvíha. Stráca však rýchlosť a padá na ľavé krídlo. Láme sa na kusy na brehu rieky Volgy a v jeho troskách zomiera 44 ľudí, vrátane nášho hokejového kapitána Pavla Demitru (†36).

Podľa správy vyšetrovateľského tímu môže za tragédiu chyba jedného z pilotov. Český vyšetrovatelia, ktorí boli na mieste tragédie nedávno vyhlásili, že nešlo o žiadnych nováčikov. Dodali však, že za nehodou je celá séria nešťastných náhod.

 
Autor: Pluska.sk/nor, Video: YouTube 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zverejnili oficiálnu simuláciu havárie v Jaroslavli
Pluska.sk/nor
Video: YouTube