Lintnera zabáva duo Turan – Vrábel: Z komédie je tragikomédia

12. februára 2016, 08:00
Tip redakcii

V hokejových kuloároch je stále veselo a zdá sa, že útoky bývalého šéfa Popradu Tibora Turana a šéfa zväzovej disciplinárky Jozefa Vrábela na riaditeľa Pro-hokeja Richarda Lintnera nemajú konca kraja. Populárny „Citrón“ sa naposledy dobre pobavil aj na treste, ktorý mu už odvolaný Vrábel chcel napariť.

Richard Lintner nechápe, akú činnosť mu chcel vlastne Jozef Vrábel pozastaviť.

Richard Lintner nechápe, akú činnosť mu chcel vlastne Jozef Vrábel pozastaviť.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

Celá kauza sa začala pred týždňom, keď si zavolal ešte vtedy šéf disciplinárky Jozef Vrábel na koberec hokejistov Popradu Bartečka, Suchého, Halaja. Dokonca aj Lintnera, keďže chcel Bartečkovi a trénerovi Paukovčekovi pozastaviť činnosť za neoprávnený štart v lige z 10. januára tohto roka v stretnutí Popradu s Trenčínom.

Dva dni nato na mimoriadnom zasadnutí Výkonný výbor SZĽH rozhodol, že udelené tresty sa rušia a dokonca po zasadnutí odvolal z funkcie aj šéfa disciplinárky Jozefa Vrábela, ktorého nahradil Pavol Remžík. „Zástupca Pro-hokeja sa trestá za opakované nerešpektovanie rozhodnutí DK SZĽH zastavením činnosti pôsobení v extralige na štyri mesiace od 1. 2. do 1. 6. 2016 a podľa poriadku aj pokutou vo výške 1 600 eur,“ píše sa v správe disciplinárnej komisie SZĽH. Lintner len krútil hlavou.

„Čože mi to chcel pán Vrábel pozastaviť? To je zábavné. Akú činnosť? Veď ja sa nechystám nastúpiť v žiadnom extraligovom zápase ani ho koučovať najbližšie štyri mesiace. Chcel stopnúť moje kompetencie zo športovo-technickej stránky, ktoré zabezpečujú chod ligy a čo najefektívnejšie obchodovanie s marketingovými právami? Odvolal som sa a je veľký predpoklad, že zväz by mal aj tieto Vrábelove absurdity zrušiť,“ povedal Lintner.

„Už dlhšie ma zabáva duo Turan - Vrábel svojimi nezmyslami a z komédie sa stáva tragikomédia,“ dodal. Na základe akých kritérií navrhol generálny sekretár Róbert Pukalovič a schválil výkonný výbor Vrábela do funkcie predsedu DK, keď ho po 6 mesiacoch sami museli odvolať, zostáva záhadou. V jednom zo svojich vyhlásení dokonca Vrábel prirovnal Lintnera k hlupákovi a pustil sa aj do zväzu, že do dňa 10. 2. žiadny dekrét o odvolaní z funkcie nedostal.

„Na Lintnerovi mi neprekáža nič, len nerešpektuje predpisy a poriadky SZĽH a s Kovalom (šéf predstavenstva Pro-hokeja - pozn. red.) si robia predpisy na svoj obraz,“ povedal denníku Plus JEDEN DEŇ Vrábel a upozornil: „Disciplinárna komisia nie som len ja, ale aj ďalší traja členovia - Ďurišinová, Kučera a Štamberský. Nerozhodoval som teda sám.“

Vrábel o Lintnerovi
„Posledný raz vás vystríham, aby ste prestali s vašimi tlačovkami a prejavmi na verejnosti, ktoré nemajú žiadnu oporu v stanovách, predpisoch a poriadkoch SZĽH...“

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Iveta Weiszová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Lintnera zabáva duo Turan – Vrábel: Z komédie je tragikomédia
Plus JEDEN DEŇ/Iveta Weiszová