Ľubomír Višňovský o svojej vášni k rýchlym kolesám: Spomienky na haváriu v 170-ke!

05. septembra 2017, 14:30
Tip redakcii

Morotizmus, rýchle autá a okruhy, to je vášeň, ktorú nosí v sebe už dlhé roky bývalý špičkový hokejista Ľubomír Višňovský (41). Nedávno si na Slovakia Ringu zajazdil na motokárach, kde si to v priamom súboji rozdal s automobilovým pretekárom Maťom Homolom (23). Išlo o propagáciu formuly 1 na obrazovkách staníc Sport1 a Sport2, keďže Višňa je veľkým fanúšikom velkých cien. Pri tejto príležitosti vznikol aj rozhovor, v ktorom si zaspomínal taktiež na nepríjemnú haváriu, ktorá sa neobišla bez zranení.

Ľubomír Višňovský si to rozdal v motokárach s Maťom Homolom.

Ľubomír Višňovský si to rozdal v motokárach s Maťom Homolom.

Autor: Sport2

Ako vznikla láska k rýchlym kolesám?

- Už keď som si spravil vodičák, kúpil som si športovú Fiestu XR2i, ktorá bola popri vtedy 50-koňovým felíciám a fábiám veľmi silné auto. Potom som občas skúsil motokáry, bol som pozrieť preteky F1 a keď otvorili okruh v Orechovej Potôni, požičal som si auto, zajazdil si a chytila ma vášeň. Kúpil som si auto, dva roky trénoval a potom sa zapojil do Ferrari Challenge.

Potom ste ale havarovali. Ako si spomínate na tie okamihy?

- Slovakia Ring som mal poctivo najazdený, chodil som tam dva, trikrát do týždňa. Spravil som vtedy chybu. Štyri-päť kôl sme išli za safety car, vychladli mi gumy a nabehol som do najrýchlejšej zákruty, v ktorej sa jazdí cez 200 km/h. Gumy ma nepodržali, vyhodilo ma a narazil som do múru a zvodidiel. Naraziť v 170-ke do betónu bolo nepríjemné. Doktori sa báli najmä vnútorných zranení. Pamätám si, že v pondelok som išiel na ľad s Mirom Šatanom a po 10 minútach mi prišlo zle. Išiel som domov a týždeň ležal v posteli. Všetko ma bolelo a hlavne vnútri v bruchu a hlava.

Ste fanúšikom F1, prezradíte, aké sú vaše najväčšie zážitky?

- Mám napríklad fotku s Markom Webberom tesne predtým, ako nastúpil do formule na Hungaroringu, kde vtedy vyhral. S Markom i Davidom Coulthardom sme boli na večeri.

Komu fandíte v F1?

- Mojím najobľúbenejším jazdcom je Fernando Alonso, len teraz chudák nemá motor a monopost na to, aby končil na stupňoch víťazov. Škoda, že nemôže naháňať Vettela s Hamiltonom vpredu. Uvidíme, či zostane v F1.

Opíšte sa, aký ste fanúšik a ako prežívate prenosy pred televízorom?

- Samozrejme, že hundrem. Nepáči sa mi, keď môjho jazdca zblokujú, dostane trest, alebo ho postihnú technické problémy. Na iPade mám aplikáciu, kde vidím rôzne sektory, ako jazdcom odchádzajú gumy a posielam ich do boxov. Beriem to veľmi vášnivo.

Ako to znáša manželka s deťmi?

- Nechajú ma pozerať efjednotku. Spočiatku bola manželka alergická, že nielen hokej, ale už aj formula, ale zvykla si. Ona má koníky, ja mám formulu. (smiech)

Sledovali ste preteky aj keď ste hrali v v NHL?

- Práveže si pamätám, že počas pôsobenia v New Yorku sme mali v šatni aj televízor s gaučmi, kde som vždy preladil na F1 a v Islanders museli povinne pozerať formulu. Nevedeli, čo sa deje, ale keďže som bol najstarší, tak aj hviezdy ako Tavares či Okposo ticho sledovali. Z mítingov som odbiehal pozrieť, kto vedie. Vtedy sa zvykli naháňať Hamilton a Rosberg. Z hokejistov som bol však sám, kto F1 sledoval.

 
Autor: han 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Ľubomír Višňovský o svojej vášni k rýchlym kolesám: Spomienky na haváriu v 170-ke!
han