Marián Hossa EXKLUZÍVNE o tom, prečo vynechá celú sezónu: Nedovolili mi to zdravotné problémy

21. júna 2017, 23:00
Tip redakcii

Ako blesk z jasného neba zasiahla celé Slovensko správa o tom, že náš hviezdny hokejový útočník Marián Hossa (38) pre kožné problémy nebude hrať budúcu sezónu v drese Chicaga Blackhawks. Rozhodol sa pauzovať, ako riskovať ďalšie vážnejšie následky. Prečo tak urobil, prezradil pre náš denník.

Bude hrať Marián Hossa ešte niekedy hokej?

Bude hrať Marián Hossa ešte niekedy hokej?

Autor: Getty Images

Marián, uvedomujete si, že touto správou ste šokovali Slovensko?

- Áno, viem si predstaviť, že to je pre viacerých šok, ale z môjho pohľadu to považujem v momentálnej situácii za najsprávnejšie riešenie.

Ako dlho ste tieto kožné problémy už mali?

- Začalo sa to asi pred štyrmi rokmi a ten posledný, najmä po Svetovom pohári v Toronte, sa to ešte zhoršovalo. Do konca sezóny som musel brať silné lieky, ktoré sa podľa vyjadrenia lekárov nemôžu užívať dlhodobo. Môžu mať vážnejšie vedľajšie účinky, a preto som nechcel riskovať.

Naozaj máte problémy z výstroja?

- Áno. Za posledné roky sme s doktorom hľadali príčiny a vyskúšali všetko, ale nič nepomáhalo. Až lieky, aj to len v prvých mesiacoch užívania a potom sa problémy začali postupne vracať.

Ako sa kožné problémy prejavovali?

- Vždy po zápase bola koža z výstroja zapálená. Keď bolo viac zápasov po sebe, tak bolo zle. Viackrát som pre to vynechával tréningy, aby sa koža aspoň trochu upokojila.

Hovorilo sa aj o ukončení kariéry...

- Uvidíme, čo bude o rok. Som sklamaný, že v ďalšom ročníku nemôžem pokračovať, lebo poslednú sezónu som sa herne a kondične cítil výborne a hokej ma bavil.

 
Autor: Iveta Weiszová



 
 
Aplikácie 7 plus