Mezei gólom zabránil rekordu KHL

06. marec 2013, 18:59
aktualizované 06. marec 2013, 20:00

Slovenskí hokejisti výrazne pomohli Jekaterinburgu k víťazstvu nad Chabarovskom. Špirko aj Mezei skórovali, prvý menovaný pridal aj dve asistencie.

Rastislav Špirko zaznamenal v dueli s Chabarovskom 3 kanadské body.

Autor: SITA

Slovenský hokejista Branislav Mezei rozhodol v 117. minúte stredajšieho zápasu semifinále Pohára nádejí v KHL o víťazstve Avtomobilistu Jekaterinburg nad Amurom Chabarovsk 4:3 po predĺžení.

Duel atakoval doterajší rekord nadstavbovej fázy KHL z februárového zápasu Severstaľ Čerepovec - Lokomotiv Jaroslavľ (3:2 pp), v ktorom rozhodol Denis Kazionov až v 118. minúte a 48. sekunde.

Mezei skóroval v čase 116:42, pričom mu asistoval krajan Rastislav Špirko, ktorý mal bilanciu gól a dve asistencie. Jekaterinburg vedie v sérii 1:0 na zápasy.

1. zápas semifinále Pohára nádejí:

Avtomoblist Jekaterinburg - Amur Chabarovsk 4:3 pp (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 3. Strelcov, 51. ŠPIRKO, 53. Simakov (ŠPIRKO), 117. MEZEI (ŠPIRKO) - 29. a 35. Junkov, 52. Korotkov.

/stav série 1:0/

Dinamo Riga - Dinamo Minsk 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

Góly: 3. Bukarts, 24. Rekis, 34. Cibulskis, 44. Karsums, 48. Upitis, 54. Upitis, 58. Meija - 25. Platt, 43. Hirschovits