Mladý slovenský talent má našliapnuté do NHL: Na farme strieľa góly ako na bežiacom páse

21. decembra 2016, 16:00
Tip redakcii

Kedy ho vytiahnu hore? V organizácii hokejového klubu Boston Bruins číha na svoju šancu v prestížnej NHL aj talentovaný slovenský útočník Peter Cehlárik (21). Rodák zo Žiliny na farme v Providence žiari, keď v posledných zápasoch je na neudržanie a strieľa góly ako na požiadanie. Je len otázkou času, kedy dostane pozvánku do prvého tímu.

Uvidíme Cehlárika už čoskoro na najprestížnejšich ľadoch sveta.

Uvidíme Cehlárika už čoskoro na najprestížnejšich ľadoch sveta.

Autor: Facebook

Cesta urasteného hokejistu do zámoria sa konala až v tejto sezóne. Aj keď si ho na drafte vybral Boston už v roku 2013, z celkového 90. miesta, za veľkú mláku zdupkal až teraz. Predtým si päť rokov odkrútil vo Švédsku, kde pričuchol k seniorskému hokejku v tíme Luleå HF. V tomto mužstve odohral v najvyššej švédskej súťaži 132 duelov s bilanciou 22 gólov a 27 asistencií.

Po odchode do zámoria si dal za cieľ, aby sa postupne prebojoval do NHL. Táto misia sa u neho čoskoro naplní, pretože by vedenie Bruins muselo byť slepé, keby si nevšimlo, v akej forme je aktuálne Peter Cehlárik. Ten sa v AHL zapísal do streleckej listiny už 13-krát, čo ho radí na tretie miesto v celej súťaži. Fín Kasperi Kapanen má síce rovnaký počet zásahov, ale má väčší počet zápasov, čo ho radí až za slovenského reprezentanta.

A to už Cehlárik vynechal pár stretnutí kvôli zdravotným problémom, a nebyť toho, mohol mať na konte viac gólov. Aj tak je však v hľadáčiku Bostonu, kde je kapitánom Slovák Zdeno Chára. V tíme bývalého šampióna NHL je však plný stav a Cehlárik je typom hráča, do úderných formácii.

„Štýlovo nie som hráč do štvrtej päťky, hrám ofenzívne a vytváram šance pre spoluhráčov,“ prezradil nám 21-ročný talent zo Slovenska pred sezónou. V tíme Providence Bruins je suverénne najlepším zakončovateľom, keď druhý v poradí je Wayne Simpson, ktorý skóroval len osemkrát. A to hral o šesť duelov viac!

 
Autor: han 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Mladý slovenský talent má našliapnuté do NHL: Na farme strieľa góly ako na bežiacom páse
han