Moderátor Gašpar: Odkomentoval najťažší zápas

18. septembra 2014, 10:00
Tip redakcii

Smrť Miroslava Hlinku († 42) šokovala i známeho športového komentátora Roberta Zárubu (47). Ten v českých médiách prezradil, že na zimnej olympiáde v Soči bol pri vzájomnom stretnutí prvýkrát iný. Hlinka v tom čase komentoval hokejové zápasy pre televíziu Markíza. Spolu s Pavlom Gašparom (36).

Kolegovia:  Miroslav Hlinka  komentoval  s moderátorom  Pavlom Gašparom  (vľavo) niekoľko  zápasov  olympijského  turnaja.

Kolegovia: Miroslav Hlinka komentoval s moderátorom Pavlom Gašparom (vľavo) niekoľko zápasov olympijského turnaja.

Autor: Archív

Kedy ste sa dozvedeli o samovražde Miroslava Hlinku?
– Počas druhej tretiny extraligového stretnutia Košice – Martin. Komentoval som, mali sme priamy prenos. Prichádzali mi esemesky, ktorým som nechcel uveriť. Zvlášť po vianočnej udalosti s komentátorom Matejom Hajkom, ktorého na chvíľu vyhlásili za mŕtveho. Správu som si overoval a zostal som v šoku.

Komentovalo sa vám potom ťažšie?
– Na chvíľu som sa odmlčal, rozprávať sa jednoducho nedalo... Spomínaná druhá tretina zápasu bola asi najdlhšia od roku 2003, odkedy hokej pravidelne komentujem. Priznám sa, že počas prestávky som ani nevnímal, čo hovoria kolegovia v štúdiu. Pozeral som sa pred seba a snažil sa to celé pochopiť.

O Hlinkovi mnohí hovoria, že bol veselý a zábavný. O to šokujúcejšie je to, čo sa stalo...
– Veď práve. Zo všetkých ľudí, ktorých poznám, bol Miro ten posledný, u ktorého by sa dalo niečo takéto očakávať. Nechápem to... Niečo ho muselo výrazným spôsobom trápiť. Niečo také, čo neriešil s okolím.

Prežili ste spolu dva týždne na zimnej olympiáde v Soči. Nezveril sa vám s niečím?
– Nechcem sa pasovať do úlohy jeho najlepšieho kamaráta, ale je pravda, že počas olympiády sa náš vzťah výrazným spôsobom prehĺbil. Komentovali sme spolu zápasy, bývali v izbe... Nedalo sa v kuse iba smiať, v rozhovoroch sme preberali aj vážnejšie témy.

Aké konkrétne?
– Miro naznačil rodinné záležitosti. Práve v tom čase sa rozvádzal. Určite ho to trápilo, no nebolo to nič také, na základe čoho by sa dal očakávať takýto krok.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/tak 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Moderátor Gašpar: Odkomentoval najťažší zápas
Plus JEDEN DEŇ/tak