MS v hokeji 2017 - ANKETA Hokejový šampionát ide do finále: Kto zasadne na trón? Tu je náš TIP! | Pluska.sk

ANKETA Hokejový šampionát ide do finále: Kto zasadne na trón? Tu je náš TIP!

20. mája 2017, 14:00

Štyri tímy si rozdajú zlato. Majstrovstvá sveta v hokeji sa dostali do záverečnej časti, v ktorej už ide do tuhého. Medzi kvarteto mužstiev sa prebojovala Kanada, Rusko, Fínsko a Švédsko. Podľa nás sa šampiónmi stanú hráči Švédska!

 Majstrovstvá sveta v hokeji sa dostali do záverečnej časti, v ktorej už ide do tuhého.

Majstrovstvá sveta v hokeji sa dostali do záverečnej časti, v ktorej už ide do tuhého.

Autor: tasr

Švédsko 45%

Káder troch koruniek je prešpikovaný hráčmi z NHL, z ktorých dáva o sebe najviac vedieť s 12 bodmi mladík Nylander. Každý z hráčov na súpiske už na MS získal čo i len bod a strach ide z obrany. Mená ako Ekman-Larsson, Hedman, Stralman, Klingberg, Edler sú zárukou kvality, ale aj produktivity. Všetci bekovia nazbierali už na turnaji 25 bodov! A čo gólman? Henrik Lundqvist. Viac netreba rozpitvávať. Podľa nás si Švédi zgustnú na Fínoch a vo finále porazia Rusko.

Rusko 30%

Aj zo zostavy zbornej ide strach. Panarin, Šipačov, Kučerov a Gusev už majú na konte dokopy 49 bodov. Aj ďalší útočníci sú postrachom súperov a v obrane sa Rusi opierajú o bombardéra Belova. V bránke je jasnou jednotkou Vasilevskij, ktorý sa pýši takmer 95 % úspešnosťou zákrokov. Rusi majú smrtiace presilovky, čo bude rozhodovať aj v súboji s Kanadou a vydrú postup do finále.

Kanada 20%

Každoročne postavia kanadskí manažéri špičkový mančaft, ktorý je len ťažko poraziteľný. Tento rok nie je výnimkou, no predsa len to nie je vlaňajšok, či MS spred dvoch rokov, keď javorové listy dominovali a brali zlato. V semifinále to bude bitka bitiek, ale na nadupanú ruskú mašinu to stačiť nebude.

Fínsko 5%

Ledva sa predrali do štvrťfinále, no tam ukázali, že Suomi sú typickým turnajovým mužstvom. Mladíkov z USA poslali domov, čo sa príliš nečakalo, ale to bude ich strop na MS. V severskom derby sklopia uši, aj keď sa proti rivalom zo Švédska budú chcieť vytiahnuť.

Kto bude majstrom sveta v hokeji?

Fínsko
13%
 
Kanada
15%
 
Rusko
13%
 

 
Autor: han
 
 
 
ANKETA Hokejový šampionát ide do finále: Kto zasadne na trón? Tu je náš TIP!
han