MS v hokeji 2017 - Populárny tréner Ján Filc v tom má jasno: Toto nás zlomilo na šampionáte! | Pluska.sk

Populárny tréner Ján Filc v tom má jasno: Toto nás zlomilo na šampionáte!

18. mája 2017, 12:00

Legendárny slovenský tréner Ján Filc (64) jasne pomenoval príčiny neúspechu našich hokejistov na majstrovstvách sveta. Kompetentných nabáda na zlepšenie práce s mládežou a vyzýva na hľadanie riešení tejto nelichotivej situácie. Nechce však ani len pomyslieť na to, že by slovenská reprezentácia vypadla z A kategórie.

Tréner Filc by rád analyzoval aj problémy z minulosti.

Tréner Filc by rád analyzoval aj problémy z minulosti.

Autor: Juraj Roščák/Plus 7 DNÍ

Tohtoročné majstrovstvá sveta v hokeji našim reprezentantom vôbec nevychádzajú. Z priebehu turnaja bolo jasné, že Slovensku hrozí vypadnutie z A kategórie. Naši hokejisti získali zo siedmich zápasov len chudobné 4 body. Legendárny tréner Filc zdôrazňuje fakt, že za posledné roky sa hokej vyrovnal. Avšak náš hokej akoby stál na mieste. „V podstate tie posledné roky naznačujú, že tie krajiny, ktoré v minulosti tvorili skupinku jasných outsiderov sa začali vyrovnávať tej špičke. Samozrejme, že sme očakávali od nášho tímu o niečo viac, ale nedá sa nič robiť a je to tak, ako to je. Nevyšiel nám úvod do šampionátu, čo bolo z môjho pohľadu to zlomové. Pretože tie body nám chýbali,“ prezradil pre denník Plus JEDEN DEŇ Ján Filc.

Už nejaký ten rok sa vie, že slovenský hokej stráca na kvalite. V porovnaní so situáciou desať rokov dozadu trpíme nedostatkom kvalitných hráčov. Jasným dôkazom je počet našich hokejistov, ktorí hrajú v NHL. Každým rokom ich je menej. Zmena však bude beh na dlhú trať. „Treba hľadať nie len príčiny toho momentálneho stavu, zloženia. Jednoducho tie dlhodobé príčiny, ktoré nás ako reprezentáciu dostali do skupiny týchto tímov. Hľadať tiež tie východiská, čo sa určite nebude diať z večera do rána. Je potrebné tomu venovať viac času a priestoru v prvom rade tej mládeži. Je toho strašne veľa, čo treba začať upravovať smerom k tomu, aby sme mohli konkurovať vo svete,“ pokračoval tréner, ktorý doviedol Slovensko k titulu Majstrov sveta v roku 2002.

Ak by sa naplnil najhorší scenár, tak by to bolo prvýkrát v ére samostatnosti, čo by sme vypadli do B kategórie. Úspešný slovenský tréner nad tým ani nechce rozmýšľať.„Nechcem príliš špekulovať o tom či môžeme vypadnúť. Pretože každá negatívna myšlienka môže viesť k tomu, že sa to skutočne stane," dodal na záver Filc.

 
Autor: Ľubomír Mravec
 
 
 
Populárny tréner Ján Filc v tom má jasno: Toto nás zlomilo na šampionáte!
Ľubomír Mravec