MS v hokeji 2017 - Neúprosná hokejová matematika! Skôr ako postup nám hrozí vypadnutie! | Pluska.sk

Neúprosná hokejová matematika! Skôr ako postup nám hrozí vypadnutie!

11. mája 2017, 18:00

Slovenskí hokejisti odohrali na majstrovstvách sveta v Kolíne a Paríži zatiaľ štyri zápasy. Proti papierovo slabším mužstvám v nich nazbierali len štyri body. Teraz ich čakajú tri súboje s favoritmi. Akú sú šance, že si ešte zahrajú v play-off a aká je hrozba, že vypadneme z elitnej A-kategórie? Zrejme budete prekvapení!

Slovenskí hokejisti stále nie sú z najhoršieho vonku.

Slovenskí hokejisti stále nie sú z najhoršieho vonku.

Autor: TASR

Aká je situácia

Slovenská reprezentácia má momentálne na konte 4 body a nachádza sa na 6. mieste v A-skupine. Na čele sú Američania s 9 bodmi, na poslednom mieste zatiaľ Taliani s jediným bodom. Naši odohrajú ešte súboje s Ruskom, USA a Švédskom.

Tabuľka A-skupiny
1. USA           4 zápasy 9 bodov
2. Lotyšsko    3 zápasy 9 bodov
3. Rusko        3 zápasy 8 bodov
4. Nemecko   4 zápasy 5 bodov
5. Švédsko     3 zápasy 4 body
6. Slovensko  4 zápasy 4 body
7. Dánsko      3 zápasy 2 body
8. Taliansko   4 zápasy 1 bod

Kedy postúpime do štvrťfinále

Slováci majú v rukách veľmi chabé karty na postup. Jedna z možností, ako postúpia do play-off, počíta aj s chudobnými 7 bodmi, v tom prípade by však museli Švédi prehrať okrem Slovenska aj ďalšie dva zápasy proti Lotyšom, Dánom či Talianom. Okrem toho by museli vy zvyšných súbojoch vyhorieť aj Nemci.

Reálne budeme na postup potrebovať až 10 bodov, čo si vyžaduje dve víťazstvá proti jasným favoritom z tria Rusko, USA a Švédsko. K tomu ešte dvojnásobné zaváhanie Nemecka proti outsidrom, ktoré si v poslednom vystúpení na domácom šampionáte napraví chuť s Lotyšmi. Reprezentanti pobaltskej krajiny by už zároveň nesmeli uhrať ani bod (okrem Nemcov ich čakajú výbery Švédska, Ruska a USA).

Kedy vypadneme

Šanca, že Slovensko po 22 rokoch vypadne z elitnej A-kategórie, je dokonca štatisticky vyššia, než tá, že postúpime do play-off. Významnú rolu zohrávajú Dáni, ktorí majú istotu budúcoročnej účasti na majstrovstvách sveta, keďže ich sami organizujú.

V prípade, že skončia poslední v našej „kolínskej“ A-skupine, je kľúč vypadávajúcich mužstiev nasledovný: Zostúpi posledný tím z „parížskej“ B-skupiny a jeden z mančaftov (ktorý bude mať menej bodov), ktoré skončia na predposledných priečkach v A- a B-skupine.

Slováci majú na konte 4 body, Dáni 2 a Taliani 1. Našich čakajú súboje proti favoritom, rovnako tak Dánov. S výnimkou posledného, keď si zmerajú sily s Talianmi. Ak južania zvíťazia a k tomu uchmatnú bod napríklad Nemcom, získajú 5 bodov.

V B-skupine sú bez bodu zatiaľ Bielorusi, Slovinci majú na konte jeden. Ak vzájomný súboj Slovinci vyhrajú a ukoristia bod trebárs Francúzom budú mať bodov päť, my len štyri a blamáž je na svete.

Čítajte viac

Bude vás zaujímať

Niečo o stravovaní

Výber z magazínov

Čítajte viac

Výber z magazínov

EMMA

Výber z mgazínu Pekné bývanie

 
Autor: tt
 
 
 
Neúprosná hokejová matematika! Skôr ako postup nám hrozí vypadnutie!
tt