MS v hokeji 2017 - Prezident SZĽH Martin Kohút dorazil do Kolína: Prečo sa navliekol do Hudáčkovho dresu? | Pluska.sk

Prezident SZĽH Martin Kohút dorazil do Kolína: Prečo sa navliekol do Hudáčkovho dresu?

12. mája 2017, 15:00

Do dejiska majstrovstiev sveta dorazil aj šéf slovenského hokeja Martin Kohút. Pre prezidenta SZĽH sú to vôbec prvé MS vo funkcii, na ktoré prišiel v prvom rade ako fanúšik nášho hokeja. Potvrdil to aj výzorom, keď si dal šiltovku s národným znakom a reprezentačný dres Libora Hudáčka.

Martin Kohút prišiel povzbudiť slovenských hokejistov priamo do Kolína.

Martin Kohút prišiel povzbudiť slovenských hokejistov priamo do Kolína.

Autor: TASR

Kohút vystriedal vlani v júni na stoličke prezidenta Igora Nemečka, preto je terajší šampionát jeho premiérovým na poste najvyššieho muža slovenského hokeja. Do Kolína priletel predpoludním a jeho prvé kroky viedli do slovenskej kabíny. "Mám z partie, ktorá je v národnom tíme výborný pocit," povedal Kohút.

Na míting so zástupcami médií prišiel netradične oblečený, keď nechal sako na hoteli a obliekol si dres Libora Hudáčka. Prečo? "Je to môj obľúbený dres. A rovnako aj hráč. Ale pozor, nepreferovaný, ale obľúbený," vysvetlil prezident SZĽH.

Šéf hokeja na Slovensku otvorene priznal, že je nielen prezidentom, ale aj fanúšikom. "Som ním už dlhé roky. Stále vnímam hokej emociálne, bol som doteraz ako každý iný fanúšik v napätí a občas som si aj ponadával. O tom je ale hokej," potvrdil Martin Kohút, ktorý dorazil práve na najťažšie zápasy Slovenska v základnej skupine. 

"Som v plnom očakávaní, aký výkon podajú chalani vo víkendových dueloch," poznamenal Kohút a veľavravne dodal: "Verím, že aj budeme počuť aj slovenskú hymnu. A to nielen raz. Som optimista!"

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Prezident SZĽH Martin Kohút dorazil do Kolína: Prečo sa navliekol do Hudáčkovho dresu?
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška