MS v hokeji 2017 - Šéf slovenského hokeja to povedal na plné ústa: S Cígerom už nerátam! | Pluska.sk

Šéf slovenského hokeja to povedal na plné ústa: S Cígerom už nerátam!

16. mája 2017, 11:00

Vo funkcii šéfa slovenského hokeja zažil prvé majstrovstvá sveta. Prezident zväzu Martin Kohút po tom, čo tím trénera Zdena Cígera bojoval o záchranu, nadšený nebol a v rozhovore pre Hospodárske noviny na rovinu povedal, ako to vidí s pozíciou trénera a generálneho manažéra mužstva.

Martin Kohút prišiel povzbudiť slovenských hokejistov priamo do Kolína.

Martin Kohút prišiel povzbudiť slovenských hokejistov priamo do Kolína.

Autor: TASR

Kohút bol po príchode do Kolína pred víkendovými zápasmi s Ruskom (0:6) a USA (1:6) optimistom. Po nich však názor zjavne zmenil. „Slovenský tím nie je zložený z našich najkvalitnejších hokejistov. Napriek tomu to, čo sme od tohto výberu očakávali a malo byť jeho prednosťou, sa na ľade neukázalo. Je sklamaním, akú hru chlapci v Kolíne predvádzajú,“ povedal Kohút pre Hospodárske noviny.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Už pred šampionátom sa netajil, že na pozíciu generálneho manažéra chce dotiahnuť Miroslava Šatana. Zmluva sa totiž aktuálnemu GM Róbertovi Švehlovi končí práve na konci mája, rovnako aj trénerovi Zdenovi Cígerovi. „Ich budúcnosť bude predmetom rokovania výkonného výboru. No na základe toho, čo som videl, ja určite nebudem za to, aby táto dvojica pokračovala. Mojou snahou je získať pre slovenský hokej Miroslava Šatana ako nového generálneho manažéra,“ pritvrdil slová prezident hokejového zväzu.

Bude naozaj Šatan naším záchrancom? „Môže to byť silný moment pre upokojenie celej situácie. No náš hokej sa musí zamyslieť, ako pracujeme v kluboch. A zmeniť treba celkový prístup k hokeju najmä v súvislosti s reprezentáciou. Videli sme to na nedávnych MS do 18 rokov. Aj keď sme malá krajina, dokážeme hrať vyrovnanú partiu s veľmocami. Je to poctivej práci, stratégii, systéme a nastavení prípravy mužstva tak, ako ho viedol Norbert Javorčík,“ priznal Martin Kohút.

Otázka znie, prečo to išlo u mladíkov a v áčku sa nám to nedarí. „To bude predmet diskusie. Musíme vytvárať podmienky, aby sme mladých hráčov zapracúvali do seniorskej reprezentácie. Ten rozdiel v kvalite hry proti USA a Rusku bol obrovský,“ vysvetlil šéf zväzu.

Po sérii prehier a iba jednom triumfe nám reálne vypadnutie. Fanúšikovia hromžili a hovorili o katastrofe. Najvyšší muž nášho hokeja to vidí inak. „Nevnímal by som to ako tragédiu, ale ako reálny obraz hry, ktorú sme videli na ľadovej ploche. Netreba nikoho kameňovať ani zatracovať. Znamenalo by to hlasný budíček pre slovenský hokej,“ uzavrel pre Hospodárske noviny Martin Kohút.

 
Autor: lup
 
 
 
Šéf slovenského hokeja to povedal na plné ústa: S Cígerom už nerátam!
lup