MS v hokeji 2017 - Tréner Zdeno Cíger prelomil mlčanie: Bojkot? Poviem vám, ako to je! | Pluska.sk

Tréner Zdeno Cíger prelomil mlčanie: Bojkot? Poviem vám, ako to je!

17. mája 2017, 10:30

Bojkot! Toto slovo sa čoraz častejšie skloňovalo pred hokejovým šampionátom v Kolíne a Paríži. Trénerovi Zdenovi Cígerovi odmietli účasť na šampionáte najlepší z najlepších hráčov Slovenska. Vyskladal by z nich jeden tím. K situácii sa reprezentačný tréner nechcel veľmi vyjadrovať, no po poslednej siréne zápasu proti Švédsku vypustil paru a rozhovoril sa.

Zdeno Cíger už nehovorí o bojkote, ale o sabotáži!

Zdeno Cíger už nehovorí o bojkote, ale o sabotáži!

Autor: TASR

Len my a Taliansko sme nemali na turnaji hráča z NHL. V tomto smere nás preskočili aj Francúzi či Dáni. Mnohým fanúšikom nedávala spávať otázka: „Je za tým opäť bojkot?“. Ten si naša krajina prežila minulý rok, keď hokejová elita na čele s najlepšími hráčmi nesúhlasila s znovuzvolením Igora Nemečka do pozície prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a odmietla reprezentovať.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Na otázku, či v slovenskom hokeji opäť robí neplechu bojkot odpovedali bývalí i súčasní hráči. Odpovede sa nikto nedočkal. „To nebudem riešiť, sústredím sa na tých hráčov, ktorí sú v tíme,“ vyhlásil pred šampionátom tréner Cíger. O pár týždňov už bola realita iná a po slovenskom fiaskuna turnaji sa nechal uniesť emóciami a pri svojich slovách si nedal servítku pred ústa.

„Nepovedal som, že to je bojkot, ale že je to vedomé sabotovanie. To je najväčší problém, ktorý ma hnevá,“ rozhovoril sa tréner repre, s ktorým sa už na lavičke národného tímu nepočíta a svoje myšlienky ešte viac rozvinul: „Neviem, kto to urobil. No, keď sa človek postupne dozvedá...  Napríklad ma zarazí tá kritika niektorých ľudí, ktorí si neuvedomujú, čo hovoria. Je to nakladanie a nakladanie. Ale hovorím, beriem plnú zodpovednosť za to, čo sa stalo. No, nebudem brať zodpovednosť stále donekonečna na to, čo sme zanedbali. Bavme sa otvorene, čo ideme robiť. Ja pracujem šesť rokov s mládežou, robím čo môžem. Ale kopa ľudí si myslí, že to asi robím kvôli peniazom... Keď ma však nechceli, mali to povedať, že tu nechcú Švehlu a Cígera. Mohol som mať iný program, byť doma s rodinou a nemusel som riešiť takéto veci. Toto ma mrzí.“

Cíger bol pred dvomi rokmi v nezávideniahodnej situácii. Veď kto by chcel byť trénerom, keď najlepší hráči si nechcú obliecť najcennejší dres. Napriek tomu ostrosledovanú prácu zobral. Ešte pred posledným zápasom sa v médiách prevalilo, že s ním a generálnym manažérom Róbertom Švehlom pri repre už nerátajú. „Poviem pravdu, že by som odišiel aj skôr, ale nechcel som to urobiť kvôli chalanom. Neteší ma to, ale neznášam, keď také niečo dopredu povie,“ vysvetlil svoje zotrvanie na lavičke kouč Cíger. Ten už po tomto všetko nechce prezidenta SZ2H Martina Kohúta vidieť. „Bol to podraz za podrazom,“ odkázal mu.

„Zdena Cígera považujem aj naďalej za priateľa a je mi ľúto, že tieto slová vyšli z jeho úst. Nebudem ich hlbšie komentovať, keďže verím, že zazneli v emocionálnej reakcii po veľmi ťažkých majstrovstvách sveta,“ uviedol vo svojom stanovisku pre SME.sk Kohút.

 
Autor: mtr
 
 
 
Tréner Zdeno Cíger prelomil mlčanie: Bojkot? Poviem vám, ako to je!
mtr