MS v hokeji 2017 - Po katastrofálnych výsledkoch sa tréner Cíger dočkal podpory: Pozrite, ktorý hráč si ho zastal! | Pluska.sk

Po katastrofálnych výsledkoch sa tréner Cíger dočkal podpory: Pozrite, ktorý hráč si ho zastal!

15. mája 2017, 12:00

Už to viac nevydržal! Slovenský brankár Július Hudáček po druhej víkendovej prehre na hokejovom šampionáte explódoval a predviedol vlastnú „hudašou“. Tentokrát však nebavil ľudí v publiku, ale skritizoval pomery v slovenskom hokeji i reprezentácii. Napriek katastrofálnym výsledkom národného mužstva v Kolíne si zastal trénera Zdena Cígera.

Naplní sa katastrofický scenár a zostúpi Slovensko do nižšej kategórie?

Naplní sa katastrofický scenár a zostúpi Slovensko do nižšej kategórie?

Autor: TASR

Na hlavu trénera Cígera sa zniesla vlna kritiky už počas predchádzajúceho šampionátu a nevyhol sa jej ani tento rok. „Taktika musí byť špičková. Potom aj priemerné mužstvo uhrá dobrý výsledok. Či bude taktika takto pripravená aj v reprezentácii, neviem. Úprimne, musím povedať, že pochybujem, že to tak bude, lebo Zdeno nemá až také skúsenosti, aby to podobne posunul," myslí si bývalý reprezentačný brankár Ján Lašák.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Jeho brankársky kolega Július Hudáček však nevidí problém v šéfovi slovenskej lavičky. „Chlapci, tu môže byť na striedačke aj Mike Babcock a v bráne Carey Price. Jednoducho v našom tíme nie je kvalita,“ vybuchol po prehre s 1:6 s USA starší z bratskej dvojice v našej reprezentácii.

Cígera však nekritizuje len slovenská hokejová elita, ale poriadne mu nakladajú aj fanúšikovia. Začalo to už pri výbere hráčov na svetový šampionát. Aj v tomto si však Hudáček zastal kouča reprezentácie: „Skalní fanúšikovia stále majú nádej, my sa snažíme vstupovať do zápasov nádejne, ale vidíte, že kvalita nie je. Tréner Cíger nemal ani koho iného vybrať.“

Slovenskí hokejisti proti Rusom (0:6) a Američanom evidentne nestíhali korčuliarsky ani technicky. Hudáček sa vrátil ešte pred začiatok majstrovstiev sveta pri pohľade na kvalitu kádra na turnaji a mnoho ospravedlneniek. „Aký bojkot? My máme osem hráčov v NHL, z nich mnohí sú pomaly 40-roční chlapci. Mohli prísť akurát traja hráči, inak nemáme koho. Viacerí hráči z domácej extraligy majú okolo 35 rokov a najlepšie roky majú za sebou. Vedia, že slovenskú extraligu ešte odohrajú, ale tu chlapci z extraligy nebudú stíhať. Toto je o dva levely vyššie. Aj pre mňa to je vyšší hokej."

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Po katastrofálnych výsledkoch sa tréner Cíger dočkal podpory: Pozrite, ktorý hráč si ho zastal!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška