MS v hokeji 2017 - Cíger to povedal po debakli s Ruskom priamo od srdca: Na svetovú špičku nemáme! | Pluska.sk

Cíger to povedal po debakli s Ruskom priamo od srdca: Na svetovú špičku nemáme!

13. mája 2017, 21:30

Po debakli od ruskej zbornej sa zápas ťažko hodnotil aj trénerovi Zdenovi Cígerovi. Jeho tím ešte stále nemá istotu zotrvania medzi elitou, no kormidelník výhovorky nehľadal.

Zdeno Cíger nadšený z výkonu proti Rusom nemohol byť.

Zdeno Cíger nadšený z výkonu proti Rusom nemohol byť.

Autor: TASR

Treba byť reálni, boli sme pozadu vo všetkých situáciách. Keď aj sme sa dostali do nejakých šancí, nedokázali sme ich využiť. Slabá strelecká efektivita je o kvalite a vyspelosti hráča. My zaostávame za svetovou špičkou, to však treba riešiť už v mládežníckom hokeji. Je to dlhodobá činnosť a príprava, zvládať tieto situácie. To sa nedá naučiť na majstrovstvách sveta,“ povedal po prehre 0:6 Cíger.

Rusi boli lepší. My sme sa snažili urobiť všetko možné, ale nepremenili sme niekoľko dobrých šancí. Máme tento zápas za sebou a musíme sa koncentrovať na ďalší duel,“ pridal náš kouč.

Musím pogratulovať súperovi, bol dnes lepší, všade bol skôr. My sme veľmi chceli streliť aspoň čestný gól, škoda, že sme nepremenili šance. Tento zápas musíme čo najskôr hodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalší," uzavrel Cíger. Jeho tím už v nedeľu o 16.15 nastúpi proti Spojeným štátom americkým.

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Cíger to povedal po debakli s Ruskom priamo od srdca: Na svetovú špičku nemáme!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška