MS v hokeji 2017 - Cíger reaguje na kritiku fanúšikov a vyradených hráčov: S úsmevom im poslal jasný odkaz | Pluska.sk

Cíger reaguje na kritiku fanúšikov a vyradených hráčov: S úsmevom im poslal jasný odkaz

12. mája 2017, 21:00

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger to nemá ľahké. Pred majstrovstvami sveta urobil rozhodnutia, ktorými prekvapil mnohých fanúšikov, ale aj samotných hokejistov.

Zdeno Cíger sa vyjadril k hráčom, ktorí na šampionát necestovali.

Zdeno Cíger sa vyjadril k hráčom, ktorí na šampionát necestovali.

Autor: TASR

Pokojné vody rozvírili či už nenominovanie najlepšieho brankára a hráča českého play-off v jednom Marka Čiliaka, ale aj vyradenie útočníka z KHL Martina Bakoša či najproduktívnejšieho hráča Tipsport ligy Marka Hovorku.

A práve dvojica útočníkov nezobrala neúčasť na šampionáte práve najpokojnejšie. Bakoš priznal, že s tým po absolvovanej príprave nepočítal, hoci Cíger tvrdil, že práve hráč čínskeho Kun-Lunu bol tým, kto priznal, že sa necítil dobre. Hovorka priostril viac, keď v rozhovore pre denník SME priznal, že tréner slovenskej reprezentácie ani nevedel, kde hráva.

Po prvých zápasoch na majstrovstvách sa objavilo viacero názorov fanúšikov, že spomínaná dvojica by mala jednoznačne figurovať v kádri na MS. S desiatimi strelenými gólmi nemožno nazvať našu ofenzívu inak ako priemernou. V útoku sa Slováci trápia, spomínaný dvojica by vraj výrazne pomohla v strieľaní gólov. Spýtali sme sa preto priamo trénera Cígera, čo si myslí nielen o reakciách fanúšikov, ale aj o slovách samotných vyradených hokejistov.

„Čo mám na to povedať? (úsmev) Je to ich vec, keď sa cítia ukrivdení. Mali dostatok priestoru v príprave, aby boli efektívnejší. Bohužiaľ. Chceli sme zložiť mužstvo, aby sme to mali vyrovnané, aj čo sa týka efektívnejších, presilovkových a defenzívnych hráčov. My sme sa to snažili vyvážiť, tak sme sa rozhodli. Či sa niekto sťažuje, je jeho vec. Na čo mám na to reagovať? Vždy bude niekto proti, niekto povie pozitívne, iný negatívne. Taký je šport a pozícia trénera,“ zareagoval Cíger pre Plus JEDEN DEŇ.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Cíger reaguje na kritiku fanúšikov a vyradených hráčov: S úsmevom im poslal jasný odkaz
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška