MS v hokeji 2017 - Cígerove slová plné beznádeje: To, čo povedal, vás zaskočí! | Pluska.sk

Cígerove slová plné beznádeje: To, čo povedal, vás zaskočí!

15. mája 2017, 06:00

Slovíčko záchrana sa aktuálne zrejme najviac skloňuje v športových kruhoch na Slovensku. Doteraz sa o tom hovorilo, no po prehre 1:6 s USA je to téma číslo jedna! Po výprasku sa na túto tému rozhovoril aj hlavný tréner národného tímu Zdeno Cíger, z ktorého slov bola cítiť beznádej.

Zdeno Cíger nemá z priebehu šampionátu najmenší dôvod na radosť.

Zdeno Cíger nemá z priebehu šampionátu najmenší dôvod na radosť.

Autor: TASR

Víkend s tuctom gólov na konte a dvomi debaklami. To je hrozivá bilancia Slovenska na MS v hokeji. Po prehre 0:6 s Ruskom prišiel výpraska aj s USA 1:6. "Pripomínalo mi to zápas s Ruskom a aj keď sme znížili na 1:2, robili sme veľa chýb a hrali komplikovane. Je to ťažko hodnotiť, boli tam veľké chyby," povedal Zdeno Cíger. 

Hudáček po debakloch úplne bez servítky: Čo ste čakali? Pätnásť rokov je náš systém na prd

Pri širšom súhrne sa ešte skúšal zamyslieť nad tým, čo jeho zverenci predviedli na ľade. "V našej hre sa kopia prepadávania, ako keby sa chalani pobláznili v danom momente, čo sa ale môže diať na klubovej úrovni. Musia to realizovať v každom jednom striedaní. Neviem, či je to tou kvalitou súpera a zrazu sa zbláznime a chceme hrať iný hokej?" kladie si Cíger otázku.

Postupová matematika: Ako to vyzerá so slovenskými šancami? Budete prekvapení!

Ako sa takéto zápasy, v ktorých je evidentné, že na súpera nemáme a je len otázkou času, kedy inkasujeme, sledujú bývalému špičkovému hráčovi? "Človek tam kričí, ale príde jedna chyba, potom druhá a dostaneme gól... Nemôžem byť nadšený a nikto takú situáciu nechce, ale bohužiaľ, je to iný level. My takýmto súperom nestíhame," odpovedal hlavný kouč.

Partnerka kouča Cígera sa s tým nepárala: Poriadne naložila našej hokejovej elite

Slovenské trápenie je Čechom na smiech: Tento komentár si mohli odpustiť

Pri téme záchrana vyslovil Cíger takýto názor: "Sme v ťažkej situácii... Vyzerá to tak, že sa staneme najväčšími fanúšikmi Dánska." Prečo sme však v takej zložitej situácii, že si aktuálny stav zlíznu hráči, ktorí "zaskočili" za tých, ktorí pozvánku na MS odmietli?

Ďalšia rana pre cígerovcov: Útočník elitnej formácie odišiel z tréningu a na MS skončil

"Jasné, budeme sa k tomu ešte dlho vracať, ale je to pravda. Títo chalani nestíhajú v takýchto zápasoch. Snažia sa urobiť to, čo by za iných okolností neboli schopní urobiť. Z toho vyplývajú aj chyby. Vyzerá to, že ich urobia vedome, ale je to z ich prílišnej snahy a neskúsenosti," vyjadril sa Cíger.

VIDEO Jágr si robil pred dôležitým zápasom z našich posmech: Jardo, to si nemusel

Nesvrbia Cígera nohy a ruky pri pohľade na slovenskú hru, nechcel by naskočiť na ľad zo striedačky: "Nie je to príjemné a neprajem to nikomu tam vtedy stáť," narážal na ťažké chvíle počas zápasov s Ruskom a USA. "Snažím sa to zvládať, dúfam, že to aj prežijem," dodal na záver ešte Cíger. 

Viac z MS v hokeji 2017 na Pluska.sk:

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Cígerove slová plné beznádeje: To, čo povedal, vás zaskočí!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška