MS v hokeji 2017 - Po spoločnej večeri prichádza vyšší level: Víťazstvo s Rusmi z nášho tímu ešte nikto nezažil! | Pluska.sk

Po spoločnej večeri prichádza vyšší level: Víťazstvo s Rusmi z nášho tímu ešte nikto nezažil!

12. mája 2017, 17:00

Súperi z kategórie jednoduchších sa minuli, prichádza vyšší stupeň. Slovenskej hokejovej reprezentácii sa v sobotu postaví jeden z najväčších favoritov na celkové víťazstvo – ruská zborná. S Rusmi sme vyhrali naposledy pred 13 rokmi.

Na slovenských hokejistov čaká na šampionáte vyšší level.

Na slovenských hokejistov čaká na šampionáte vyšší level.

Autor: TASR

Bude to súboj Dávida s Goliášom. Zatiaľ čo náš tím je neskúsený a vybehne na zápas až s deviatimi nováčikmi, Rusi pripomínajú parný valec. Strelili až 21 gólov, čo predstavuje najlepšiu ofenzívu na šampionáte. „Musíme sa sústrediť na defenzívu a vyrážať do brejkov. Treba si počkať na červenej čiare, zatvoriť sa do „domčeka“ a čakať, nech sa oni točia okolo nás,“ hľadá recept na súpera Libor Hudáček.

Sila Rusov ešte stúpla, hviezdny Ovečkin im síce nepomôže, príchod hlásia jeho spoluhráči z Washingtonu Orlov a Kuznecov. Naposledy sme zbornú na majstrovstvách sveta zdolali pred 13 rokmi, odvtedy vo vzájomných zápasoch dominuje favorizované Rusko. Strach súperom naháňa najmä hviezda zo Chicaga Artemij Panarin. „Je to iný level, ako sme hrali doteraz. Nemám však čas sledovať, kto je v súperovom útoku. To, či tam je Panarin alebo niekto iný, v mojom prípade nehrá žiadnu rolu,“ povedal brankár Július Hudáček, ktorý podľa slov trénera Cígera opäť dostane dôveru v bráne.

Slováci mali čas vyvetrať si hlavy počas dvoch voľných dní. Partiu mala pomôcť utužiť najmä spoločná večera. V kurze boli viedenský rezeň, kačka či nemecké klobásky. „Ja som si vybral kačku. Chcem lietať v ďalších zápasoch,“ vyhlásil útočník Libor Hudáček. Popreháňa so spoluhráčmi ruského favorita, ktorého budú opäť hnať dopredu tisíce fanúšikov v zaplnenej Lanxess aréne?

Pri spoločnej atmosfére panovala výborná atmosféra. „Ja toho veľa nezjem. Keď som zbadal tie veľké kolená, to bolo pre mňa hrozné. To sa nedá ani zjesť. Ja som skôr na šaláty, syry, na koleno som však odvahu nenabral,“ porozprával tréner Zdeno Cíger. Rovanko ako brat, tak hydinu si zvolil aj brankár Julo Hudáček: „Ja som mal tiež kačku, ale nie preto, aby som lietal. Chcel som po cestovinách a ryži trochu obmeniť jedlo.“

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Po spoločnej večeri prichádza vyšší level: Víťazstvo s Rusmi z nášho tímu ešte nikto nezažil!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška