MS v hokeji 2017 - Prvá lajna v rozklade: Cígerovi vypadol pred zápasom s Nemeckom zo zostavy ďalší hráč! | Pluska.sk

Prvá lajna v rozklade: Cígerovi vypadol pred zápasom s Nemeckom zo zostavy ďalší hráč!

10. mája 2017, 15:00

Nečakané zmeny! Tie nastali v zostave slovenského tímu pred súbojom s Nemeckom. Ku chorému útočníkovi Jakubovi Sujovi pribudol ďalší maród z prvej útočnej trojice. David Skokan si dá pauzu kvôli narazenému zápästiu. Ako poskladal Zdeno Cíger lajny na večerný zápas?

Trénerovi Cígerovi sa rozpadá prvá formácia. Koho vytiahne na Nemcov?

Trénerovi Cígerovi sa rozpadá prvá formácia. Koho vytiahne na Nemcov?

Autor: TASR

Budú na zápas s Nemeckom zmeny v zostave?
Áno. David Skokan mal už dlhšie problémy s rukou, s čím hral už aj na šampionáte. Teraz to nie je dobré, obmedzuje ho to, tak si musí dať pauzu. Jakub Suja je chorý a tiež ho nemôžeme nasadiť.

Ako bude vyzerať zostava?
Útok Miklík - Bližňák - Haščák zostáva, v druhej bude Skalický - Hudáček - Dravecký, v tretej Hrnka - Kudrna - Cingeľ a vo štvrtej Matoušek - Zigo - Šťastný. Čo sa týka obranných dvojíc, tie sú rovnaké.

Kto bude chytať?
Nakoniec sme sa rozhodli, že pôjde Julo Hudáček. 

Prečo?
Nie že by sme neverili Jánovi Lacovi, ale Julo je teraz naštartovaný a je škoda ho zastaviť. Máme ešte pre sebou ďalšie náročné zápasy, tak sme sa rozhodli pre Jula.

Prezradíte, ako sa vám zaspávalo?
To je údel tých večerných zápasov, kde je dlho po nich v každom z nás adrenalín. Viem, že chalani boli dlho do noci na masážach, aby dostali zo svalov únavu. 

Preto bolo rozkorčuľovanie dobrovoľné?
Je lepšie si trochu vydýchnuť, trochu si pospať aj cez deň. 

Čo pred duelom poviete hráčom?
Možno má niekto pocit, že s nimi nikto nerozpráva, teda z radov fanúšikov. Ale nie, som rád, že nám držia palce a samozrejme, musíme sa o tom baviť, máme zostrihané videá, máme analýzy, debatujeme o tom, čo sme robili zle a čo dobre. Vždy pred obedom máme míting, kedy si robíme analýzu a všetci budú vedieť, na čo sa má proti Nemecku nachystať.

V čom sú Nemci silní?
Je to silový súper, pred búrlivou atmosférou. Je fajn, že teraz budeme my chytrejší a budeme sa sústrediť na obranu a disciplínu. 

Aký máte plán na súpera?
Vyrážať do rýchlych protiútokov.

Proti Dánsku bolo v hale niečo viac ako 4-tisíc divákov. Teraz bude "plný dom". Hráči sa tešia, ako to vnímate vy?
Teším sa na to, že sa z toho tešia chlapci (smiech). Jasné, musíme to ukázať na ľade, ale verím tomu, že výkon v tretej tretine s Dánskom by ich to malo stmeliť a naštartovať. 

 
Autor: Z Kolína
 
 
 
Prvá lajna v rozklade: Cígerovi vypadol pred zápasom s Nemeckom zo zostavy ďalší hráč!
Z Kolína