MS v hokeji 2017 - Šampionát skončil pre Slovensko katastrofou: Takéto vysvedčenie sme vystavili národnému tímu! | Pluska.sk

Šampionát skončil pre Slovensko katastrofou: Takéto vysvedčenie sme vystavili národnému tímu!

18. mája 2017, 06:00

Slovenskí hokejisti dosiahli na MS 2017 najhoršie umiestnenie v histórii samostatnosti a za 22 šampionátov. Obsadili 14. miesto, keď uspeli len v jednom súboji, aj to si poradili s Talianmi až po predĺžení. Dokopy nazbierali štyri body a k záchrane medzi elitou im museli pomôcť Dáni. Aj napriek tomu sme tímu vedeného Zdenom Cígerom (47) udelili známku štyri. Káder plný nováčikov nakoniec zostal v áčku a nedošlo ku katastrofe.

Autor: TASR

Celkový dojem: 4
Na hru Slovenska sa dalo pozerať, ale žiaľ nie počas celého zápasu. Boli tam výkyvy, ktoré stáli cígerovcov lepšie výsledky. Vďaka bohu však za vydreté víťazstvo s Talianskom 3:2 po predĺžení, ktoré malo nakoniec cenu zlata.

Brankári: 3-
Pred odchodom sa najmenej rozoberal tento post, ktorý bol istený viacerými gólmanmi. Najviac priestoru dostal Július Hudáček, ktorý sa nevyhol slabšiemu zákroku, ale spomeňme si, ako v závere zápasov viackrát podržal tím. Laco a Janus si odviedli svoju prácu, no chytali málo minút.

Obrana: 3-
V nej to škrípalo nielen so silnými súpermi, ale aj takí Dáni jej narobili značné problémy. Smerom dopredu však bekom nemožno príliš vyčítať, keď často podporovali útočníkov. Výsledkom sú aj tri góly zadákov a celkovo deväť nazbieraných bodov.

Útok: 4
Žiaľ, na tomto poste sme pociťovali deficit lídra alebo opory. Miklík síce nazbieral 5 bodov (3+2), no sám na to nestačil. Občas sa zaskvel Libor Hudáček, či Kudrna s Bližňákom, ale to bolo málo. Zaujal napríklad Matoušek, ktorý zaznamenal dva góly.

Bojovnosť: 2
Tu netreba cígerovcom nič uprieť, snažili sa a makali, no bolo vidieť, že občas na svetovú úroveň nestačia. Aj napriek tomu dreli, čo vyzdvihol aj samotný kouč Cíger. „Chalani odviedli maximum,“ vyhlásil.

Koučing: 4
Vyťažiť z tohoto kádra úspech, bola nadľudská úloha. Ak by mal Zdeno Cíger k dispozícii takých hráčov ako Daňo, Pánik, Cehlárik, bavili by sme sa zrejme inak. Lenže, týchto hráčov si do Kolína vybrali tréneri, čiže nesú za to zodpovednosť. Či sa z hráčov dalo vyťažiť ešte viac? Zrejme áno!

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Šampionát skončil pre Slovensko katastrofou: Takéto vysvedčenie sme vystavili národnému tímu!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška