MS v hokeji 2017 - Slovenský obranca to po facke od Rusov povedal jasne: Toto nás zachránilo od fiaska! | Pluska.sk

Slovenský obranca to po facke od Rusov povedal jasne: Toto nás zachránilo od fiaska!

13. mája 2017, 19:45

Kto veril, že Slováci v súboji s Ruskom prekvapia, musel byť z výsledku 0:6 sklamaný. Kvalitatívny rozdiel bol očividný a chlapsky to po stretnutí povedali aj hráči. "Výsledok zodpovedá tomu, čo sa dialo na ľade," priznal obranca Juraj Mikuš, ktorý vychválil brankára Júliusa Hudáčka.

Július Hudáček musel proti Rusom zo siete vyťahovať až šesť pukov.

Július Hudáček musel proti Rusom zo siete vyťahovať až šesť pukov.

Autor: ČTK

"Výsledok plne zodpovedá tomu, čo sa dialo na ľade a môžeme ďakovať Julovi Hudáčkovi v bránke, že to neskončilo väčším rozdielom. Aj keď strelili tri šťastné góly, treba priznať, že nepremenili množstvo tutoviek," zhodnotil obranca Mikuš prehru s favoritom na zlato. 

Obranca pražskej Sparty si spoločne so spoluhráčmi mohol občas pripadať ako na "kolotoči". Rusi totiž mali v našom obrannom pásme manévre. "Na strane ruských útočníkov je obrovská kvalita a vedia si prihrávať neuveriteľne presne. Z pohľadu bránenia to bol najťažší zápas na šampionáte. Výsledok hovorí jasne!" povedal Mikuš.

V neustálej permanencii bol gólman Hudáček, ktorý predviedol skvelý výkon. "Škoda toho rýchleho gólu, pretože keby sme ich dokázali udržať dlhšie na nule, mohol byť výsledok iný," prezradil Július Hudáček, no chlapsky podotkol: "Mali takú kvalitu, že bolo len otázkou času, kedy strelia góly. Škoda, že ich bolo až šesť."

Čo by na Rusov vlastne platilo? "Keď s nimi chcete vyhrať, musí hrať každý hráč na 120 percent a kusisko šťastia. Síce sme sa snažili, ale kvalita bola na ich strane a strelili góly," doplnil Hudáček. 

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Slovenský obranca to po facke od Rusov povedal jasne: Toto nás zachránilo od fiaska!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška