MS v hokeji 2017 - Slovenským hokejistom spadol kameň zo srdca: Teraz si sypú popol na hlavu! | Pluska.sk

Slovenským hokejistom spadol kameň zo srdca: Teraz si sypú popol na hlavu!

15. mája 2017, 20:15

Slovenský zápas roka bez Slovenska. O tom bol dnešný duel hokejových majstrovstiev sveta medzi Dánskom a Talianskom, ktorý napokon znamenal definitívnu záchranu našej reprezentácie v A kategórii.

Slovenskí hokejisti sa po výhra Dánska nad Talianskom tešia zo záchrany,

Slovenskí hokejisti sa po výhra Dánska nad Talianskom tešia zo záchrany,

Autor: TASR

Naši hokejisti potrebovali na definitívnu záchranu, aby Dáni uhrali s posledným tímom našej skupiny aspoň bod. Po dlhom trápení sa favorit strelecky prebudil a s Talianmi napokon zvíťazil 2:0. Slovenská záchrana je definitívna, už nám ju nikto nevezme.

„Prvú tretinu sme si pozreli na štadióne, potom sme išli na hotel, kde sme mali večeru. Sledovali sme však určite všetci cez telefón zápas, keďže to bol z nášho pohľadu veľmi dôležitý zápas. Vďakabohu to dopadlo, ako to dopadlo,“ povedal pre médiá, kde bol prítomný aj Šport24.sk, Tomáš Matoušek.

Dáni mali v zápase jednoznačne navrch, niekoľkokrát im, ale najmä Slovákom, zatrnulo, keď sa Taliani dostali do vyložených šancí. Napokon pre „cígerovcov“ všetko dobre dopadlo. „Jasné, že to bola radosť, ale nebolo žiadne pokríknutie. Potešilo však, že nám Dáni v tomto smere pomohli,“ pokračoval Matoušek a doplnil ho Tomáš Zigo: „K tomuto sme sa nemali ani dostať. Mali sme vyhrať zápasy predtým a bol by väčší pokoj. Kameň zo srdca spadol, ale zajtra máme posledný zápas sezóny, do ktorého musíme dať všetko.“

Slovenským hokejistom tak spadol obrovský kameň zo srdca, v poslednom vystúpení na MS na nich čaká tím Švédska. „Dúfam, že sa nám bude spať ľahšie, zajtra je však ešte jeden zápas, posledný na majstrovstvách sveta pre nás. Nikto nevie, či sa tu ešte niekedy ocitne, takže by sme do toho mali dať všetko,“ dodal Matoušek.

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Slovenským hokejistom spadol kameň zo srdca: Teraz si sypú popol na hlavu!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška