MS v hokeji 2017 - Útočník Kudrna zhodnotil katastrofálny víkend: Slová, ktoré všetko vystihujú! | Pluska.sk

Útočník Kudrna zhodnotil katastrofálny víkend: Slová, ktoré všetko vystihujú!

14. mája 2017, 19:10

Po jednoznačnej prehre 0:6 s Ruskom prišla aj druhá hladká prehra, tentoraz 1:6 s Američanmi. K dvom výpraskom za víkend sa vyjadril útočník Andrej Kudrna, ktorý to povedal tak, ako si to myslí.

Andrej Kudrna (vpravo) výstižne pomenoval nevydarený víkend slovenských hokejistov.

Andrej Kudrna (vpravo) výstižne pomenoval nevydarený víkend slovenských hokejistov.

Autor: TASR

Po nepríjemných Rusoch prišli do cesty zverencom Zdena Cígera Američania, ktorí mali byť prijateľnejším súperom. Žiaľ, po góle Gernáta na 1:2 sa americký kolotoč rozbehol na vyššie obrátky a konečný stav sa znovu zastavil na poltucte strelených gólov našej bránke. 

"Prvá polovica zápasu nám vyšla, veď to bolo 1:2, ale potom nám Američania odskočili. Možno sme upustili z koncentrácie a dostali dva rýchle góly po sebe a tam sa to zlomilo," videl zápas Kudrna, ktorý aj napriek ďalšej vysokej prehre dodal: "Žiaľ, prehrali sme a teraz nás čaká ešte jeden zápas, v ktorom spravíme všetko preto, aby sme uhrali nejaké body."

Návrat k víkendu, ktorý vyzerá ako z hororu, útočník Sparty Praha okomentoval výstižne. "Dve prehry so skóre 1:12, to nevyzerá len hrozivo, to aj je hrozivé!"

K záchrane potrebujú Slováci teraz aj enormnú pomoc Dánov. Pokiaľ by vo večernom súboji so Švédskom získali čo i len bodík, naši majú záchranu z krku. Keď však prehrajú v riadnom hracom čase, v pondelok o 16.15 h. nastúpia proti Taliansku. Ak v ňom Taliani uspejú za tri body, tak cígerovci potrebujú bod z utorkového so Švédskom. Inak sa Slovensko pozrie do nižšej kategórie.

"Uvidíme, ako dopadne zápas Dánov s Talianmi, no na to sa spoliehať nemôžeme. Tých bodov sme mali získať viac a stále máme ešte duel so Švédmi, kde nejaké body môžeme vybojovať," povedal Andrej Kudrna, ktorý potvrdil, že ostrosledovaný zápas si pozrú aj hráči. 

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Útočník Kudrna zhodnotil katastrofálny víkend: Slová, ktoré všetko vystihujú!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška