MS v hokeji 2017 - Brankár Janus EXKLUZÍVNE o spoluhráčoch z repre: Lacove chrápanie popílilo stromy | Pluska.sk

Brankár Janus EXKLUZÍVNE o spoluhráčoch z repre: Lacove chrápanie popílilo stromy

13. mája 2017, 08:30

Má dostatok času sledovať spoluhráčov, kolegom sa stará najmä o pohodu a dobrú náladu. Tretí brankár Jaroslav Janus pre denník Plus JEDEN DEŇ „nabonzoval“ spoluhráčov a ponúkol pohľad do zákulisia slovenskej kabíny.

Bonzáčik Janus prezradil, čo ste netušili.

Bonzáčik Janus prezradil, čo ste netušili.

Autor: Ondrej Bobek

Už pred začiatkom majstrovstiev sveta boli pasovaní za najväčšie pozitívum slovenského tímu. Čierny Peter napokon zostal v rukách Jaroslava Janusa, ktorému zostala pozícia brankárskej trojky.

Muky na tribúne

„Snažím sa chalanom robiť pohodu a dodávať im sebavedomie. Všetci traja sa musíme povzbudzovať navzájom,“ hovorí Janus pre ŠPORT24.SK o brankárskych kolegoch Júliusovi Hudáčkovi a Jánovi Lacovi. Na tribúne prežíva brankár českého Litvínova muky. „Nerád sa pozerám, keď hrá môj tím a ja nehrám. Som z toho nervózny pri sledovaní z tribúny. Keď je brankár v bráne, vníma to inak, lebo môže priebeh zápasu ovplyvniť. Nechty si neobhrýzam, ale neviem si vychutnať pokojne hokej,“ priznáva.

Atmosféra v tíme mohla byť aj lepšia, keby Slováci zvládli prvé štyri zápasy s relatívne ľahšími súpermi. „Čakali sme, že tie zápasy dopadnú lepšie.“ Slovensko zďaleka nemá na šampionáte najsilnejší tím, tréneri sa museli popasovať s mnohými ospravedlnenkami. „Snažili sa vybrať tých najlepších hráčov, ktorí mohli a ktorí chceli ísť na majstrovstvá sveta,“ dodal rázne Janus.

Slovenské klobásy sú lepšie

Slovenská kabína svojho DJa nemá, pri telefónoch s hudbou sa striedajú viacerí hráči. „Púšťa sa, na čo je chuť, novšie aj staršie pesničky. Idú Skokanove ľudovky, funkciu Dja skúšajú aj kapitán Dravecký, Miklík, ale aj ja. V posledných dňoch si hrávame tanečné pesničky.“Veľa typicky nemeckej stravy Janus neochutnal.

„Boli sme s chalanmi vyskúšať nejaké klobásky. Boli dobré, ale že by som bol extrémne spokojný. Slovenské klobásky sú predsa len slovenské.“ Kolínske počasie je pomerne premenlivé, raz svieti slnko, krátko na to prší, fúka a je zamračené. „Určite mi viac vyhovuje teplo, hoci keď je teplejšie, býva nekvalitnejší ľad. Mysleli sme, že taká veľká hala s tým nebude mať problém, hoci chalani sa sťažujú, že ľad je úplne zlý.“

Laco s Janusom popílili stromy

Viacerí hráči majú v Kolíne priateľky a manželky, tie však za hráčmi na hotel nechodia, hoci oficiálny zákaz od trénera Cígera neprišiel. „Viem, že spoluhráči mali svoje polovičky v Kolíne, ale u nás na hoteli neboli,“ dopĺňa Janus, ktorý ponúkol aj pohľad do svojej izby, kde býva s ďalším brankárom Lacom. Kto viac chrápe?

„Zopárkrát som mu musel spraviť „c-c-c“, keď Jano chrápal. Ja chrápem tiež, ale vždy sa mi podarí zaspať neskôr ako Jano, takže som to veľmi nevyhral. Ako sa hovorí, v noci sa má spať, nie počúvať. Janko si rád pochrápe. Myslím, že v Kolíne sú už všetky popílené stromy.“

Tretí brankár Slovenska nabonzoval na spoluhráčov, ale aj na seba. Takto vyzerajú slovenské NAJ na MS

NAJväčší elegán – Martin Gernát
NAJväčší spachtoš – Jaroslav Janus (smiech)
NAJväčší hundroš – Andrej Kudrna
NAJväčší lenivec – Libor Hudáček
NAJväčší pracant – Vladimír Dravecký
NAJväčší telefonista – Michel Miklík
NAJväčší humorista – Libor Hudáček
NAJväčší technik na ľade – Michel Miklík
NAJväčší kávičkár – Marcel Haščák
NAJväčší flegmatik – Július Hudáček
NAJväčší omeškanec – Michel Miklík
NAJtvrdšia strela v tíme – Michal Čajkovský

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Brankár Janus EXKLUZÍVNE o spoluhráčoch z repre: Lacove chrápanie popílilo stromy
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška