MS v hokeji 2017 - Legendárny Golonka po najhoršom šampionáte Slovákov otvorene: Cíger stúpil do h*vna! | Pluska.sk

Legendárny Golonka po najhoršom šampionáte Slovákov otvorene: Cíger stúpil do h*vna!

17. mája 2017, 18:00

Nájsť pozitívum na vystúpení slovenských hokejistov na svetovom šampionáte je ťažšie ako vysvetliť laikovi, prečo hráči z NHL neposilnili náš tím. Oboje ide veľmi ťažko a keď sa nemá čo chváliť, tak je neohraničený priestor na kritiku. Už niekoľko rokov je hlasom hokejovej kritiky legendárny Jozef Golonka (79), ktorý sa opäť pozrel na vystúpenie zverencov trénera Zdena Cígera na majstrovstvách sveta 2017.

Golonka sa nevyhol ani odkazu pre zlatých chlapcov.

Golonka sa nevyhol ani odkazu pre zlatých chlapcov.

Autor: Július Dubravay

Taktická príprava, zlý výber hráčov či slabý koučing počas zápasov... za toto najviac kritizujú Cígera počas šampionátu v Kolíne a Paríži. Málokto však vie, že situácia pri výbere trénera pred dvomi rokmi nebola práve ružová a Cíger bol pomaly jediná voľba. „Má to veľmi ťažké. Zdeno je slušný chlapec a výborný hokejista. Ak to môžem povedať ľudovo, tak on stúpil do h*vna. Nemá mužstvo. Nie je to nič proti nemu, ale nemáme elitných hráčov, pretože mladí nedostali šancu pracovať v národnom tíme už skôr,“ kritizoval pre iSport.cz Golonka.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Počas šampionátu sa okrem kritiky ušlo slovenským hráčom aj niekoľko vtipov. Avšak Golonka si trénera a tento tím zastal. „Ak môžem byť úprimný, tak to poviem na rovinu. My môžeme byť radi, že Cíger dal dohromady nejaké mužstvo a aj pre to, že títo chlapci boli vôbec ochotní reprezentovať. Nikto od nich nečakal žiadne zázraky, pretože sa roky nedostali do národného výberu,“ rozohnil sa hokejista s prezývkou„ žiletka“ a následne vysvetlil prečo: „Bolo to kvôli tomu, že tam boli pätnásť rokov zlatí chlapci z Gӧteborgu.“

Podľa odborníkov a Golonku v roku 2002 boli jedny z najslabších majstrovstiev sveta. „My sme tam mali všetko profíkov, súperi povypadávali a my sme získali titul. Potom sa len oslavovalo a nemenil sa vôbec tím,“ vysvetlil bývalý tréner slovenskej reprezentácie Golonka. Aj on však volá po zmenách v slovenskom hokeji.

Nový prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút avizoval už niekoľko personálnych zmien v slovenskom hokeji. Do budúcnosti nepočíta s trénerom Cígerom a ani generálnym manažérom Róbertom Švehlom. Na tento strategický post chce dosadiť ikonu slovenského hokeja Miroslava Šatana. „Pozrite sa, už tu bol pán Šťastný, ktorý chcel trénovať národné mužstvo tak, že bude v Amerike a na lavičku sa posadí až počas šampionátu. Vážim si Šatanovych hokejových výsledkov, ale menežovať na diaľku? To nie je Svetový pohár, kde si zoberie najlepších z Európy. Tu musíme začať tvrdo pracovať už doma,“ odkázal víziám Kohúta bývalý útočník.

 
Autor: mtr
 
 
 
Legendárny Golonka po najhoršom šampionáte Slovákov otvorene: Cíger stúpil do h*vna!
mtr