MS v hokeji 2017 - Sexi moderátorka Leskovská hokejistom verí: Dáte to aj bez hviezd NHL! | Pluska.sk

Sexi moderátorka Leskovská hokejistom verí: Dáte to aj bez hviezd NHL!

08. mája 2017, 12:00

Krásne ženy a šport, to ide dokopy. To je príklad aj bývalej účastníčky Miss Simony Leskovskej (25), ktorá sa vrhla na dráhu hokejovej moderátorky a redaktorky. Je tvárou hokejovej Tipsport ligy, čiže pracuje v brandži, ktorú si ako dievča vysnívala. To, že hokej je jej súdený, potvrdzuje aj fakt, že jej priateľ je Juraj Majdan (25), hokejový útočník, ktorý je v širšom kádri národného tímu. Aké šance dáva našim na MS 2017?

Simona Leskovská slovenským hokejistom stále verí.

Simona Leskovská slovenským hokejistom stále verí.

Autor: Michal Smrčok

Kedy vás chytila taká pravá hokejová mánia?

- Hokej sledujem odmalička, pretože si myslím, že sme hokejový národ. Začala som fandiť už asi ako deväťročná.

Čo bolo takým spúšťačom fandenia?

- Spomínam si na rok 2002 a presne na finálový zápas našich hokejistov proti Rusku, ktorý sme vyhrali. Tiež som sa na hokej začala pozerať aj z toho hľadiska, že som chcela pracovať v tomto odbore. Asi v sedemnástich, keď som pomaly končila strednú školu, a hlavne na vysokej škole sa moje myšlienky v tomto smere ešte viac prehlbovali.

V súčasnosti pracujete po boku šéfa našej najvyššej súťaže Richarda Lintnera, takže sa vám vlastne splnil detský sen?

- Určite! Stále som sledovala hokej a zaujímala sa o dianie v ňom. Som preto veľmi šťastná, že som dostala príležitosť v Tipsport lige, kde ma práca nesmierne baví.

Priznajte, do ktorého hokejistu ste boli v dievčenských časoch zaľúbená?

- Spomínam si, že po šampionáte v roku 2002 mali naši hráči v časopisoch plagáty a ja som si vytrhla Janka Lašáka. Zavesila som si ho nad posteľ, no nebola to platonická láska, skôr som mu veľmi fandila (úsmev). Ale páčil sa mi aj Ľubo Višňovský.

Videli ste už na vlastné oči nejaký zápas MS?

- Bola som na jednom zápase v roku 2011, keď bol šampionát na Slovensku. Bola som však pred pár dňami na MS do 18 rokov a bola som prekvapená z atmosféry, ktorá v Poprade a Spišskej Novej Vsi panovala. Mala som zase pocit, že Slovensko zachvátila pravá hokejová horúčka. Prekvapilo ma, ako naši mladíci skvele hrali a aj ako naše budúce hviezdy vystupovali mimo ľadu.

Sledujete šampionát v televízii?

- Samozrejme, a nielen vystúpenie naši hráčov.

Ste impulzívna fanúšička pri sledovaní duelov?

- Veľmi (smiech). Keďže mám priateľa hokejistu, tak je to občas pre mňa aj povinná jazda. Hlavne, keď ma niektorý zápas príliš nezaujíma, aj tak ho sledujem, pretože Juraj pozerá všetko.

Aký máte vzťah k bitkám v hokeji?

- Nevyžívam sa v nich, ale keďže je hokej kontaktný šport, tak aj toto k nemu patrí. Viem, že niekedy môže pästný súboj duel oživiť. Zo ženského pohľadu nemám rada agresiu, a keď to už presahuje hranice, tak si zakrývam oči. Pokiaľ to je strkanica, to je pre mňa v norme. Keď sú však hráči agresívni, nie je to podľa mňa fair-play.

Čo by ste odkázali našim hráčom do Kolína?

- Budem im držať palce, aby strelili čo najviac gólov a podarilo sa im vyhrať čo najviac zápasov. Aj keď tento rok v tíme chýba veľa hviezdnych mien z NHL, napriek tomu verím, že Slovensko môže stále príjemne prekvapiť. Verím, že dokážeme nadviazať na výkony mladíkov z MS do 18 rokov.

 
Autor: Milan Hanzel
 
 
 
Sexi moderátorka Leskovská hokejistom verí: Dáte to aj bez hviezd NHL!
Milan Hanzel