MS v hokeji 2017 - Slovenská hokejová legenda pomenovala príčiny zlyhania Slovákov: S týmto hráčom by nám to išlo lepšie! | Pluska.sk

Slovenská hokejová legenda pomenovala príčiny zlyhania Slovákov: S týmto hráčom by nám to išlo lepšie!

16. mája 2017, 06:00

Aj on pozorne sleduje celý šampionát. Kapitán majstrov sveta z roku 1985 Dárius Rusnák (57) otvorene priznal, prečo stojíme na prahu záchrany. A má veľké obavy, či sa vôbec v elitnej skupine MS zachránime.

Dárius Rusnák popísal problémy v slovenskom tíme presne.

Dárius Rusnák popísal problémy v slovenskom tíme presne.

Autor: TASR

Veľkým optimistom nie je. „Poviem úprimne, ak nepomôže Dánsko, tak so Švédskom ten bod nezískame a obávam sa, že vypadneme. Veril som, že títo hráči majú možnosť sa ukázať, ale nestalo sa tak. Nevytvorili silný kolektív, ktorý by ťahal za jeden povraz, ale práve naopak, v tomto zhoreli. Nepomohli im v tom ani tréneri. Forma hráčov bola veľmi slabá, hokejové srdce za víťazstvami vôbec nebilo,“ skonštatoval Rusnák.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Postupová matematika: Ako to vyzerá so slovenskými šancami? Budete prekvapení!

Partnerka kouča Cígera sa s tým nepárala: Poriadne naložila našej hokejovej elite

„Preto ma veľmi mrzí, že týchto MS sa nezúčastnil najmä Zdeno Chára, ktorý svojím prístupom a autoritou vie strhnúť hráčov a je prirodzeným vodcom kolektívu,“ dodal.

Slovenskí hokejisti nehrajú na MS zadarmo. Koľko zarobia vás asi prekvapí

Hudáček po debakloch úplne bez servítky: Čo ste čakali? Pätnásť rokov je náš systém na prd

Treba si však otvorene povedať, že ani znalí hokeja nevedeli, čo vlastne hráme. „Zápasy skutočne ukázali, že ani zo striedačky nešlo smerom k hráčom presné usmernenie taktiky. A poukazujem aj na to, že sami hráči povedali pred novinármi, že neovládajú systém, ktorý majú hrať. Vyzerá to teda v praxi asi tak, že sa stretli jednotlivé trojice a pätorky a tie si sami systém určili. Podľa toho jasne vidno, že na systéme sa nepracovalo a praktické veci sa netrénovali pred zápasmi. Za vrchol považujem, keď hráč povie, že netrénovali samostatné nájazdy. To je už silná káva a nepotrebuje ďalší komentár,“ zakončil Daro.

Viac na Pluska.sk:

 
Autor: iw
 
 
 
Slovenská hokejová legenda pomenovala príčiny zlyhania Slovákov: S týmto hráčom by nám to išlo lepšie!
iw