MS v hokeji 2017 - Slovenskí fanúšikovia sú z jednej veci nesmierne nahnevaní: Toto je poriadna trápnosť! | Pluska.sk

Slovenskí fanúšikovia sú z jednej veci nesmierne nahnevaní: Toto je poriadna trápnosť!

15. mája 2017, 11:00

Hokejové majstrovstvá sveta sú plné nemilých prekvapení na slovenský účet. Jedno z nich poriadne nahnevalo našich fanúšikov.

Slovenským fanúšikom sa nepáči, že na štadiónoch už nehrá Nech bože dá.

Slovenským fanúšikom sa nepáči, že na štadiónoch už nehrá Nech bože dá.

Autor: autori

Tentoraz ide o pieseň, ktorá hrá slovenským hokejistom v Lanxess aréne po strelenom góle. Kultový song Nech bože dá je od tohtoročného šampionátu minulosť. V prvom zápase proti Taliansku hrala v hale pieseň od Davida Guettu – I wanna go crazy, od druhého zápasu nastala ďalšia zmena a fanúšikovia sa tešili z gólu s piesňou od Gladiátoru – Slovensko s tradičným popevkom v refréne „Heja, heja Slovensko“.

V ankete Pluska.sk sme zisťovali, ako naši priaznivci vnímajú prekvapivú zmenu. „Absolútne sa s touto zmenou nestotožňujeme a sme nespokojní. Nech bože dá patrí k nám. Takto to je vyslovene trápne,“ povedal Miroslav z Oščadnice.

Soňa z Bobrova má na to rovnaký názor. „Zmena sa mi nepáči, Nech bože dá bolo naše, bolo to slovenské. Bolo to to, čo potrebujeme a čo nás spájalo a reprezentovalo. Každý Slovák to cítil srdcom a dušou.“

Stretli sme aj zamilovaný párik Tomáša a Michaelu z Banskej Štiavnice. „Som za Nech bože dá, určite to je lepšie ako nejaký David Guetta. Heja, heja Slovensko sa ešte ako tak dá, ale Nech bože dá predsa len patrí k nášmu hokeju. Je to svojím spôsobom naša hymna a sme na to naviazaní,“ povedal za oboch Tomáš.

 
Autor: Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška
 
 
 
Slovenskí fanúšikovia sú z jednej veci nesmierne nahnevaní: Toto je poriadna trápnosť!
Z Kolína Milan Hanzel a Peter Odráška