MS v hokeji 2017 - VIDEO Slza vyšla aj najtvrdším hokejistom: Rozlúčka s legendou na šampionáte rozplakala celú arénu! | Pluska.sk

VIDEO Slza vyšla aj najtvrdším hokejistom: Rozlúčka s legendou na šampionáte rozplakala celú arénu!

19. mája 2017, 16:00

Takto skončiť by chcel každý! Francúzsky hokejový brankár Cristobal Huet (41) sa postavil do bránky na posledný zápas v národnom tíme. Stalo sa tak na svetovom šampionáte v súboji so Slovinskom (4:1), ale tridsať sekúnd pred jeho koncom to vypuklo!

Cristobal Huet zažil rozlúčku s reprezentačnu kariérou ako z rozprávky.

Cristobal Huet zažil rozlúčku s reprezentačnu kariérou ako z rozprávky.

Autor: ČTK

Tréner domácich Francúzov Dave Henderson si aj za priaznivého stavu zobral oddychový čas a predviedol niečo, čo sa v hokeji nestáva často. Na posledných pár sekúnd poslal do bránky Floriadna Hardyho, aby sa legendárny Huet mohol rozlúčiť s reprezentačnou kariérou vo veľkom štýle.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Fanúšikovia mu pripravili „standing ovation“ a všetci spoluhráči sa s ním dojímavo lúčili. So všetkými si podal ruky a dokonca mu hromadne klepali hokejkami aj slovinskí hráči. „Ďakujem všetkým mojim spoluhráčom za nádherné roky strávené v národnom mužstve. Bola to skvelá jazda!“ vyhlásil 41-ročný gólman, ktorý sa v roku 2010 tešil zo zisku Stanley Cupu s Chicagom Blackhawks.

Huet absolvoval trinásť svetových šampionátov a po prvýkrát nastúpil na MS už v roku 1997. Okrem neho sa lúčil aj kapitán Francúzska Laurent Meunier, ktorý hral na dvanástich majstrovstvách sveta a odohral na nich 68 duelov.

„Vyhrali sme posledný duel na šampionáte hlavne pre nich. Kvôli tomu, čo odviedli za viac ako desať rokov v národnom tíme. Zaslúžili si to. Obidvaja sú pre mňa idoly vyrastať pri nich bolo úžasné,“ vyjadril sa Antoine Russel, ktorý hráva zámorskú NHL v drese Dallasu.

 
Autor: han
 
 
 
VIDEO Slza vyšla aj najtvrdším hokejistom: Rozlúčka s legendou na šampionáte rozplakala celú arénu!
han