Nesmrteľný Jágr: S takýmto prístupom bude hrať aj v ďalšom storočí

18. marca 2016, 15:30
Tip redakcii

Celá NHL len neveriacky krúti hlavou nad výkonmi Jaromíra Jágra. Legendárny 44-ročný útočník aj napriek svojmu veku stále patrí k najlepším hráčom ligy a odísť do dôchodku sa podľa svojich slov tak skoro nechystá.

Nestarnúci Jaromír Jágr.

Nestarnúci Jaromír Jágr.

Autor: ČTK

Momentálne hráč floridských panterov si trúfa hrať dokonca až do šesťdesiatky. To by znamenalo, že nepôjde do hokejového dôchodku, ako sa zvykne v športovom žargóne hovoriť, ale rovno do starobného.

„Možno neskončím ani potom, neviem, nie som si tým zatiaľ istý,“ prezradil pre sportsnet.ca český hokejista. Po sezóne sa mu skončí na Floride ročný kontrakt a po jeho výkonoch v aktuálnom ročníku niet pochýb, že vedenie klubu bude chcieť svoju najväčšiu hviezdu udržať.

Jágr je však vo svojich vyhláseniach opatrný, v jeho veku skutočne nevie, čo sa môže stať. „To je ďalšia otázka, na ktorú nepoznám odpoveď, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať. Možno ma zajtra zrazí auto a zomriem. Krištáľovú guľu, bohužiaľ, nemám.“

S otvorenými ústami reaguje na rodáka z Kladna aj brankár Roberto Luongo. „Jarda“ je známy tým, že si nakladá na svoje plecia poriadnu záťaž a oddych je pre neho cudzím pojmom. „Je na ľade častejšie ako mladí hráči,“ povedal Luongo. S blížiacim sa play off nestarnúci útočník dáva svojmu telu zabrať ešte viac.

„Chcem vedieť, ako na to zareaguje moje telo. Robím to už päť zápasov a zatiaľ som sa vždy cítil lepšie. Keď som bol mladší, nepotreboval som toľko trénovať a tiež som si dával viac voľna – to sa však s pribúdajúcimi rokmi zmenilo,“ dodal hokejový veterán. Kedy sa rozhodne ukončiť svoju kariéru, to je skutočne vo hviezdach.

 
Autor: Pluska.sk/pm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nesmrteľný Jágr: S takýmto prístupom bude hrať aj v ďalšom storočí
Pluska.sk/pm