Na Jágra bučali, on sa usmieval

30. decembra 2011, 11:13
Tip redakcii

Hviezdny český útočník Jaromír Jágr nastúpil prvýkrát od prestupu do Philadelphie na ľade Pittsburghu. Na nepriateľské bučanie publika zareagoval po svojom - dal gól a fanúšikom po ňom typicky zasalutoval.

Jaromír Jágr (vpravo) v drese Philadelphie, hoci dlhé roky obliekal práve dres Pittsburghu.

Jaromír Jágr (vpravo) v drese Philadelphie, hoci dlhé roky obliekal práve dres Pittsburghu.

Autor: TASR

Jágr sa po prestupe do Philadelphie stal v Pittsburghu verejným nepriateľom číslo jedna. Po tom, ako v lete podpísal zmluvu s Flyers, mu začali chodiť výhražné listy a na internete sa strhla doslova hystéria. To všetko od ľudí, ktorí ho kedysi zbožňovali. Najväčším rivalom Pittsburghu sú totiž práve "letci" a prestup k nim sa neodpúšťa. Fanúšikovia Philadelphie sa na Jágrov príchod do mesta tešili dlho a chceli mu ho poriadne znechutiť.

Už pri rozkorčuľovaní na svojho bývalého miláčika vytrvalo bučali, čo sa potom opakovalo pri každom dotyku s pukom. Český veterán si z toho ale očividne ťažkú hlavu nerobil. Jeho mužstvo v posledných piatich zápasoch štyrikrát prehralo, preto teraz potrebovalo bodovať. To sa mu aj podarilo a práve Jágr k výhre pomohol výdatnou mierou.

V 27. minúte zavesil parádnym backhendom a upravil na priebežných 2:1. Philadelphia nakoniec vyhrala 4:2 a Jágr po zápase rozdával úsmevy. „Cítil som sa dobre. Mal som toľko šancí, že by som pokojne mohol streliť päť gólov a nikto by sa nemohol čudovať. Hlavné ale je, že sme vyhrali,“ usmieval sa. A ako reagoval na nenávisť z tribún? „Ale veď kričali, že ma milujú, nie?,“ hovoril s typickým humorom.

 
Autor: Pluska.sk/mz 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Na Jágra bučali, on sa usmieval
Pluska.sk/mz