HOKEJ-NHL: "Žraloci" zastavili Gáboríka i Rangers v ťažení (video)

20. októbra 2009, 09:43

Hokejisti San Jose Sharks prerušili v noci na utorok v zámorskej NHL víťazné ťaženie NY Rangers, keď "jazdcov" zdolali v Madison Square Garden 7:3 a dali im pocítiť horkosť prehry po šnúre siedmich vyhratých zápasov. Skončila sa i bodovacia séria slovenského útočníka Mariána Gáboríka, ktorý doteraz zaznamenal aspoň bod v každom z ôsmich vystúpení od úvodu sezóny, proti "žralokom" sa však nepresadil.

Gáborík si popri troch strelách pri hracom čase 21:24 min pripísal aj dve trestné minúty a jeden mínusový bod, zápornú hodnotu mal tento ukazovateľ pri jeho mene tiež prvýkrát v sezóne. Pre Rangers zápas nevyzeral zle, viedli 2:0 v 13. minúte, ale od tej chvíle panoval na ľade ich súper, ktorý si vybudoval šiestimi gólmi vysoké vedenie a duel bez problémov dotiahol do víťazného konca. "Naše kontraútoky boli smrteľné. Netuším, o akú hru sa súper pokúšal, ale my sme boli naozaj rýchli," nechal sa počuť skúsený center hostí Joe Thornton. Menej radosti mal tréner Rangers John Tortorella: "Vylúčenia nás zabili. Ak ich neobmedzíme, môže sa ľahko stať, že niektorí moji hráči dostanú v budúcnosti na ľade menej času. Neviem koľkých útočných faulov sme sa dopustili v posledných troch, štyroch zápasoch, ale viem, že to musí prestať."

Na domácom ľade štadióna Rexall Place sa vynikajúcim spôsobom prezentovala letná posila Edmontonu Nikolaj Chabibulin. Ruský gólman vychytal 39 striel hráčov Vancouveru a výraznou mierou sa pričinil o víťazstvo "olejárov" 2:1. Hráčom Canucks sa podarilo vsietiť aj druhý gól, presný zásah Kyleho Wellwooda však prišiel až po záverečnom klaksóne a preto nemohol byť uznaný. "Počul som už sirénu, všetko to však zbehlo veľmi rýchlo, preto som si nebol istý," opísal celú situáciu prvý muž duelu Chabibulin. "Nebol to pre nás potešujúci konečný výsledok. Odohrali sme najlepší zápas na ľade súpera, no nevedeli sme sa gólovo presadiť," uviedol obranca hostí Christian Ehrhoff.

"Králi" z Los Angeles ukončili trojzápasovú šnúru bez víťazstva a v Dallase triumfovali 4:1. "V nedeľu nás zatlačila do kúta chrípka. V posledných desiatich minútach pondelkovej prvej tretiny sa mi zdalo, akoby boli hráči unavení z cestovania. Potom sme však odohrali veľmi solídnu druhú časť hry," uviedol po stretnutí tréner hostí Terry Murray. Pre Kings to bol už totiž šiesty duel na ľade súpera v rade, vo štvrtok sa "králi" konečne opäť predstavia na vlastnom ľade. "Myslel som si, že to bude pre nás vynikajúca séria na súperových klziskách. Toto víťazstvo nám dodalo sebadôveru pred ďalším domácim zápasom," povedal Smyth, ktorý sa s 3 bodmi stal prvou hviezdou stretnutia.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - San Jose 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)
Góly: 8. Drury (M. Staal, Avery), 9. Del Zotto (Kotalík, Callahan), 58. Lisin (Avery, Gilroy) - 13. Staubitz (Shelley), 19. Heatley (Demers, Boyle), 22. Ortmeyer (Ferriero, Huskins), 27. Setoguchi (J. Thornton, Marleau), 38. Setoguchi (Marleau, D. Murray), 44. Vesce (Heatley), 59. Marleau (Demers, Setoguchi). Vylúčení: 7:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:30, brankári: Valiquette (41. Lundqvist) - Nabokov. Diváci: 18 200.

Dallas - Los Angeles 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 18. Benn (B. Morrow, Grossman) - 26. R. Smyth (D. Brown, Stoll), 34. J. Williams (Greene,R. Smyth), 36. Kopitar (J. Williams, R. Smyth), 59. Simmonds (D. Brown). vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:32, brankári: Turco - Quick. Diváci: 16 210.

Edmonton - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 21. O'Sullivan (Grebeškov), 51. Gagner (O'Sullivan) - 7. Bernier (Wellwood). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Stortini - Rypien obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:40, brankári: Chabibulin - Luongo. Diváci: 16 839.