O bostonský Winter Classic prejavilo záujem 300 tisíc fanúšikov

30. decembra 2009, 13:55
Tip redakcii

Viac ako 300.000 fanúšikov prejavilo záujem dostať sa k jednému z 37.000 lístkov na piatkový hokejový Winter Classic zámorskej NHL.

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Autor: archív

V aréne Fenway Park sa v ňom stretnú domáci Boston Bruins a Philadelphia Flyers. Na najstaršom baseballovom stánku Ameriky sa v domácom bostonskom drese objaví aj slovenský obranca Zdeno Chára, držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho zadáka v uplynulom ročníku. Oficiálne sa ceny vstupeniek na zápas pod holým nebom vyšplhajú až do výšky 750 dolárov.

O hokejové Winter Classic je na americkom kontinente veľký záujem. Na Nový rok 2008 prišlo premiérovo na duel, v ktorom Buffalo Sabres v aréne amerického futbalu privítalo Pittsburgh Penguins a prehralo s ním 1:2 po samostatných nájazdoch, 71.217 divákov.

Na Nový rok 2009 navštívilo 40.818 fanúšikov súboj Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings (4:6) na baseballovom Wrigley Field. Stretnutie pred televíznymi obrazovkami sledovalo 4,4 mil. divákov, čo bol najvyšší počet v sledovanosti zápasu základnej časti NHL v USA za posledných 34 rokov.

Pre Cháru Winter Classic len ďalším súbojom o body

Už štvrté pokračovanie súbojov zámorskej hokejovej NHL na štadióne pod holým nebom tzv. Winter Classic je v piatok na programe v bostonskom Fenway Parku medzi mužstvami Boston Bruins a Philadelphia Flyers. Ide už o tretí prvojanuárový duel pod holým nebom v rade, naposledy sa 1. januára 2009 hralo v Chicagu. Zápas na otvorenom štadióne má samozrejme svoje špecifiká, keďže sa hrá pred neporovnateľne väčšou diváckou kulisou ako počas bežných zápasov základnej časti či play-off a za odlišných poveternostných podmienok.

Slovenský hokej bude mať aj vo Fenway Parku svoje zastúpenie. Pre obrancu a kapitána domáceho Bostonu Zdena Cháru to však bude len ďalší súboj základnej časti, v ktorom jeho tím môže získať dva body. "Samozrejme to bude trochu iné ako klasické stretnutie, pretože v hľadisku bude neporovnateľne viac fanúšikov a atmosféra bude tiež odlišná. Ja to však neberiem nijako špeciálne, príprava na samotný zápas nebude odlišná od tých na krytom štadióne," povedal pre NESN aktuálny držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu profiligy Zdeno Chára a dodal: "Duel bude veľmi sledovaný, ale napokon ide rovnako ako v ďalších prípadoch o dva body."

Novoročný zápas bude pre najvyššieho hráča celej zámorskej profiligy akousi spomienkou na detstvo, paralelu však v tomto nevidí. "Nemožno porovnávať blížiaci sa zápas s hrou v detstve. Bolo to úplne niečo iné. Vtedy sme sa iba hrali s kamarátmi zo susedstva, bol to oddych, no teraz to bude viac o biznise," poznamenal pre nhl.com Chára a dodal: "Tento zápas bude určite niečím výnimočným, špeciálne pre fanúšikov. Pre drvivú väčšinu hráčov to bude skúsenosť, ktorá sa už nemusí opakovať. Verím, že to bude skvelý zážitok."

História súbojov "Winter Classic" siaha do novembra 2003, v ktorom si pred takmer 60-tisíc divákmi zmerali sily domáci Edmonton a Montreal (3:4). Po lockoute (2004/05) a ďalších dvoch sezónach bez v súčasnosti takmer už tradičného podujatia sa 1. januára 2008 v Buffale predstavili domáci Sabres proti Pittsburghu (1:2 po sam. nájazdoch) a presne o rok neskôr si na chicagskom Wrigley Fielde zmerali sily Blackhawks a Detroit (4:6). Zaujímavosťou je, že v krátkej histórii duelov "pod holým nebom" ešte ani raz neuspel domáci kolektív, v každom z troch prípadov boli úspešnejší hostia.

 
Autor: TASR, Foto: ilustračné 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
O bostonský Winter Classic prejavilo záujem 300 tisíc fanúšikov
TASR
Foto: ilustračné