Svatoš sa snaží reštartovať svoju kariéru v NHL: Makal po boku Budaja

15. januára 2013, 00:00
Tip redakcii

Pokúša sa o návrat do veľkého hokeja! Útočník Marek Svatoš (30) sa vinou zranení nepredstavil v súťažnom zápase takmer dva roky, teraz bojuje o miesto v zostave v kempe Floridy Panthers. V tvrdej konkurencii ho nečaká nič ľahké, rodák z Košíc je však odhodlaný urobiť pre úspech maximum.

SVATOŠ: Slovenský
hokejista sa pred
prvým tréningom
odfotil s členkou
fanklubu Panthers.

SVATOŠ: Slovenský hokejista sa pred prvým tréningom odfotil s členkou fanklubu Panthers.

Autor: TASR

„K panterom som sa dostal cez agenta. S klubom sme sa dohodli už v lete, aj preto som nešiel pôsobiť do Európy či iného klubu. Hoci sa liga nehrala, tvrdo som sa pripravoval,“ prezradil Svatoš. Na slnkom zaliatej Floride ho nečaká nič ľahké.

V kempe je vyše tridsať hráčov, medzi nimi aj Alexej Kovaľov či Sean Bergenheim. „Je tu pomerne dosť dravcov z nižších líg, ale aj veľa skúsených borcov. Musím makať na sto percent, aby som si vybojoval miestenku v prvom tíme,“ priznal Marek.

marek svatoš
V kabíne: Marek na svojom mieste počas kempu.
Foto: TASR

Problémové koleno

Niekdajší hráč Colorada či Nashvillu odohral posledný duel v NHL ešte v apríli roku 2011 za Ottawu. Odvtedy laboroval so zraneniami. „Najskôr som mal otras mozgu, ale to nebolo nič vážne.

Horšie to bolo s mojím ľavým kolenom. Pri tréningu som pociťoval bolesť, vyšetrenia dokonca odhalili problémy s nervami,“ povzdychol si Svatoš.

„Aj preto som musel ísť v júni v Denveri na operáciu menisku. Rana sa hojila pomaly, tak som radšej vynechal celú sezónu. Už je všetko v poriadku a som úplne fit,“ prezradil Svatoš.

Sprievodca Kopecký

Účastník olympiády v Turíne sa môže na Floride spoľahnúť na pomoc krajana a bývalého spoluhráča z reprezentačnej dvadsiatky Tomáša Kopeckého.

„Prišiel po mňa už na letisko a ukázal mi okolie. Je super, že tu je on aj dvaja Česi Fleischmann a Kuba,“ priznal Svatoš, ktorý momentálne býva v hoteli. Na novú sezónu sa chystal po boku brankára Petra Budaja v Denveri. Spoločne si dávali riadne do tela.

„Príprava bola tvrdá, ale to je dobré. Skrátená sezóna bude veľmi fyzicky náročná. Kemp potrvá len pár dní, potom sa začne herné šialenstvo. Hádam aj so mnou,“ zaželal si na záver Svatoš.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/STANISLAV BENČAT NA LINKE BRATISLAVA - SUNRISE 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Svatoš sa snaží reštartovať svoju kariéru v NHL: Makal po boku Budaja
Plus JEDEN DEŇ/STANISLAV BENČAT NA LINKE BRATISLAVA - SUNRISE