VIDEO Slovan podľahol Petrohradu opäť tenisovým výsledkom. Teraz však uhral jeden "gem"

25. októbra 2016, 18:00
aktualizované 25. októbra 2016, 21:05 Tip redakcii

Hokejisti Slovana Bratislava otvorili piaty trip priebehajúcej sezóny KHL tenisovým debaklom 1:6 so SKA Petrohrad.

Slovan Bratislava inkasoval od Petrohradu opäť šesť gólovSledujeme online

Slovan Bratislava inkasoval od Petrohradu opäť šesť gólov

Autor: Michal Smrčok

Na ľade topfavorita celej súťaže síce nastúpili vo výrazne oklieštenej zostave, no v druhej tretine podali katastrofálny nedisciplinovaný výkon a stratili dobre rozohraný zápas. Vďaka štyrom presilovkovým gólom natiahlo SKA víťaznú šnúru na desať zápasov. 

Zverenci trénera Miloša Říhu sa do reprezentačnej prestávky predstavia na náročnom tripe ešte dvakrát. Vo štvrtok o 18.30 h nastúpia na ľade ďalšieho favorita na celkové prvenstvo CSKA Moskva a v sobotu o 16.00 zakončia vonkajšiu sériu duelom proti Severstaľu Čerepovec.

SKA Petrohrad - Slovan Bratislava 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)
Góly:
6. Dadonov (Gusev, Šipačov), 24. Belov (Kovaľčuk, Gusev), 33. Hersley (Šipačov), 34. Jakovlev (Vojnov, Kovaľčuk), 37. Gusev (Šipačov, Dadonov), 40. Jakovlev (Dadonov, Šipačov) - 18. Hlinka (Nedorost, Ďaloga). Rozhodovali: Beľajev, Sidorenko - Misjur, Palei, vylúčení: 4:7, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 
SKA Petrohrad: Koskinen (52. Šesťorkin) - Zubarev, Vojnov, Čudinov, Chafizullin, Jakovlev, Hersley, Belov, Rykov - Barabanov, Dacjuk, Kovaľčuk - Gusev, Šipačov, Dadonov - Moses, Koskiranta, Dergačjov - Ketov, Kablikov, Prochorkin
Slovan Bratislava: Brust (41. Pogge) - Meszároš, Rosandič, Plastino, Starosta, Bačik, Ďaloga, Pokorný - Nedorost, Jeglič, Hlinka - Cheechoo, Taffe, Chipchura - Petráš, Zigo, Valský - Skalický, Lušňák, Vopelka - Šiška

Začiatok online prenosu:
25. 10. 2016, 18:30

 PET 6 : 1 SBA 

1:1, 5:0, 0:0
Ľadový palác, Petrohrad

Štatistiky:

Góly a asistencie: 6. Dadonov (Šipačov, N. Gusev), 24. Belov (N. Gusev, Kovaľčuk), 33. Hersley (Šipačov), 34. J. Jakovlev (Vojnov, Kovaľčuk), 37. N. Gusev (Dadonov, Šipačov), 40. J. Jakovlev (Dadonov, Šipačov) – 18. M. Hlinka (Nedorost, Ďaloga). Rozhodca: Beliajev, Sidorenko – Misiur, Palej. Diváci: 11.981.

Súpiska PET:

Koskinen (52. Šesťorkin) – Zubarev, Vojnov, Chafizullin, Čudinov, Jakovlev, Hersley, Rykov, A. Belov – Kovaľčuk (A), Daciuk (C), Barabanov – Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Moses, Koskiranta, Dergačov – Kablukov, Prochorkin, Ketov

Súpiska SBA:

Brust (41. Pogge) – Meszároš (C), Rosandič, Starosta, Plastino, Bačík, Ďaloga, Pokorný – Nedorost, Jeglič, M. Hlinka – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – Skalický, Lušňák, Vopelka – Šiška

Obnoviť

V tretej tretine sme gól už nevideli, aj keď zvonila konštrukcia bránky domácich. Slovan dnes na SKA nestačil a na túto prehru bude treba čím skôr zabudnúť. Nie je to žiadna tragédia, náklad si z Petrohradu odniesli aj iné kluby, nedávno „kanára“ aj Jokerit, s touto zostavou patrí Petrohrad do NHL, nie KHL. Pomer striel medzi žrde 38:19, belasí budú musieť body na Slovensko doviezť z iného klziska. Dobrú noc priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

59:39 min

Zubarev dostal dve minúty za nedovolené bránenie Ziga, v závere zápasu si belasí zahrajú ešte presilovú hru.

58:57 min

Nedorost vystrelil spred bránkoviska, od ruky Šesťorkina sa puk odrazil do žrde a následne do bránkoviska, kde gólmanovi pomohol jeden z jeho spoluhráčov a puk sa v bránkovisku stratil z dohľadu rozhodcov.

58:39 min

SKA vyrobil zakázané uvoľnenie, Slovan ešte bude mať pásmo na vhadzovanie.

58:22 min

Puk za bránkou domácich, Chafizullin počká, kým tímy prestriedajú a rozohrá jednu z posledných akcii domácich.

57:15 min

Hostia v plnom počte, Slovan oslabenie prežil bez ujmy a už aby sme boli v šatni.

56:54 min

Príklep domácich z vrcholu pravého kruhu minul bránku hostí, puk skončil na ochrannom skle, domáci ho však majú pod kontrolou na svojich paliciach.

56:26 min

Kovaľčuk poslal puk na bránku hostí, z pravej strany ešte dorážal jeden z domácich hráčov, Pogge puk v pokľaku zneškodnil.

55:15 min

Šiška na trestnej, menší trest dve minúty za lavičku hostí, nešportové správanie vedúcich predstaviteľov HC Slovan. To bude zrejme za tú hádku trénera Říhu s rozhodcami duelu.

55:15 min

Puk skončil mimo hracej plochy, čiarový nariadil vhadzovanie po ľavej ruke Poggea.

55:03 min

Domáci sa síce radujú z gólu, arbitri im radosť kazia, gól Barabanova neuznali pre postavenie Prochorkina v bránkovisku belasých. Celú situáciu potvrdil aj videorozhodca zápasu.

53:38 min

Strela domácich z pravej strany spoza kruhu minula bránku hostí, zaplnené tribúny sa bavia mexickou vlnou a oslavujú víťazstvo domácich.

53:09 min

Slovan vyrobil ofsajd a tak mu musel čiarový akciu zastaviť.

51:36 min

V bránke domácich dochádza k striedaniu, Mikko Koskinen prenechal miesto v bránke, do konca zápasu ju bude hájiť Igor Šesťorkin.

51:36 min

Až teraz máme prerušenú hru, Dadonov s pukom prešiel poza bránku na pravú stranu a snažil sa prekvapiť Poggea, nepodarilo sa mu to, Justin Pogge dobre čítal hru a puk dokázal zneškodniť.

51:07 min

Kovaľčuk našiel krížnou prihrávkou na pravom kruhu svojho spoluhráča, ten vystrelil švihom, Pogge puk vytesnil na ochranné sklo.

50:28 min

Domáci to teraz prekombinovali, Zubarev sa pred bránkou nepresadil, zmena skóre sa tak neudeje.

48:36 min

Koskiranta hľadal svojim pukom z ľavej strany pred bránkou Dergačova, nepodarilo sa to teraz domácim, hráme dlho bez prerušenia hry.

47:19 min

Rosandič na výbornú v obranných povinnostiach, Slovan domácich od puku odstavil a poslal ho do bezpečia von z pásma.

46:16 min

Od modrej z pravej strany vystrelil jeden z hráčov v modrom drese, minul bránky belasých, Slovan puk poslal von z pásma a môžeme prestriedať.

45:23 min

Šiška vystrelil z otočky z ľavého kruhu z jeho vnútornej strany, minul však bránku domácich, Koskinen sa lapačkou po puku naťahoval zbytočne.

44:29 min

Dadonov teraz neuspel vo svojej akcii so spoluhráčmi v pásme belasých, Slovan poslal puk von z pásma a ubránil sa.

43:19 min

Prečíslenie domácich tri na dva, Kovaľčuk poslal z ľavej strany puk medzi kruhy, Barabanov vystrelil švihom, Pogge puk cez pravý betón usmernil do rohu klziska.

42:02 min

Moses prešiel s pukom cez defenzívu belasých a vystrelil, Pogge puk dokázal zneškodniť.

40:08 min

Prihrávka rukou v strednom pásme a tak arbitri museli hru hneď v jej úvode prerušiť.

40:01 min

V bránke hostí Barryho Brusta vystriedal Justin Pogge.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:23.

V druhej tretine sme videli koncert, koncert Športového Klubu Armády a Slovan dnes bodovať nemôže. Nuž posúďte sami, keď už Brust dostane dvakrát trest za ten istý priestupok, v zápase, kde silný megaklub trestá každé zaváhanie, nieto ešte presilovky, to je bez debaty. Slovan sa snaží, no miestami je to statické a domáci majster vyučuje, udáva tempo hry a predvádza pekné hokejové lekcie. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 16:13.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:29 min

Petrohrad dal gól!
JEGOR JAKOVLEV si na modrej na ľavej strane prevzal puk, porozmýšľal, či ho prihrať alebo čo s ním, vybral sa na bránku hostí a vystrelil z ľavého kruhu, Brust puk vyrazil medzi kruhy, kde bol prvý Jegor a puk okamžite poslal do prázdnej bránky belasých. Asistencie: Jevgenij Dadonov a Vadim Šipačov.

39:11 min

Dadonov sa snažil švihom vystreliť spoza kruhov, hostia puk zblokovali, no von z pásma ho nedostali.

38:02 min

Petráš sa dostal k odrazenému puku medzi kruhmi a pekne vystrelil, Samuel puk poslal do priestoru bránky, Koskinen však puk cez ľavý betón poslal späť do hry a vojaci ho dostali na svoje hokejky.

36:40 min

Petrohrad dal gól!
Vlna domácich hráčov sa rútila smerom na bránku Brusta, Dadonov puk poslal na bránku Slovana, Brust ho vyrazil pred seba, NIKITA GUSEV pokrytý nebol a puk poľahky dostal do odkrytej bránky hostí. Asistencie: Jevgenij Dadonov a Vadim Šipačov.

36:02 min

Hersley vystrelil spoza pravého kruhu z jeho vnútornej časti, Brust mal ideálny výhľad a puk v pokľaku zlikvidoval.

35:51 min

Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, škoda len, že bez gólového efektu.

35:16 min

Slovan vyprodukoval peknú akciu, Chipchurov puk z pravej strany do bránkoviska zblokoval Starosta, Koskinen puk zachytil v rozkľaku pravým betónom, k dorážke sa dostal Cheechoo, ktorý však len opečiatkoval konštrukciu domácej bránky. Celú akciu dali ešte hlavní arbitri posúdiť videorozhodcovi duelu.

33:51 min

Podrazenie v podaní Koskirantu a presilovú hru si teraz zahrá Slovan.

33:35 min

Petrohrad dal gól!
Ďalšia využitá presilovka domácich, spoza ľavého kruhu vystrelil Vojnov, Brust puk vyrazil pred seba a do prázdnej bránky v dorážke uspel JEGOR JAKOVLEV. Asistencia: Viačeslav Vojnov a Iľja Kovaľčuk.

33:04 min

Brust opäť hákoval a opäť rovnako ako predtým, teraz však hákoval Jakovleva, SKA bude hrať opäť presilovú hru. Trest odsedí Šiška.

32:20 min

Petrohrad dal gól!
Šipačov z bránkovej čiary poslal puk za kruh, kde napriahol PATRIK HERSLEY a vymietol pavučinu pod brvnom bránky Brusta. Asistencia: Vadim Šipačov.

32:05 min

SKA motá belasým hlavy v pásme, podarí sa nám to vydržať?

31:37 min

Ketov skončil na ľade pred Brustom po podrazení Rosandičom, Slovan bude hrať opäť v oslabení.

30:44 min

Z pravého kruhu vystrelil švihom jeden z hráčov hostí, Koskinen puk opäť poslal späť do hry a domáci ho následne poslali von zo svojho obranného pásma.

29:59 min

Lušňák vyslal ďalší puk na bránku domácich, Koskinen ho vyrazil pred seba a defenzíva domácich ho dostala pod svoju kontrolu.

29:48 min

Skalický sa do listiny strelcov teraz nezapíše, vystrelil z pravej strany od kruhu, Koskinen šiel do pokľaku a puk schoval vo svojom výstroji.

28:42 min

Koskinen nemal v moci puk, vyrazil ho vľavo pred seba, Chipchura sa dostal k puku, škoda, že nemal čas na efektnejšie zakončenie, puk napokon Mikko schoval cez ľavý betón pod svoje rukavice.

27:19 min

Brust bol ďaleko zo svojej bránky, až za kruhom poslal puk na hokejky svojim spoluhráčom.

26:55 min

Koskinen zlikvidoval puk od modrej v podaní hráča hostí, ktorý z pravej strany poslal pozdrav na bránku domácich.

26:29 min

Taffe dostal puk na modrú, potiahol ho vpred na ľavý kruh a tvrdým príklepom vystrelil, Koskinen puk letiaci nad ľadom schoval do svojej lapačky.

25:42 min

Hostia v plnom počte, Slovan oslabenie o jedného muža v poli už zvládol.

24:29 min

Brust vyriešil situáciu pred bránkou, keď v ľahu na bránkovej čiare puk vyrazil späť do hry, SKA stupňuje svoj presilovkový tlak v pásme belasých.

23:47 min

Petrohrad dal gól!
Bleskurýchle využitie presilovky, puk z buly za kruh, odtiaľ na stred poľa a proti strele ANTONA BELOVA bol Brust krátky, puk skončil pod brvnom. Asistencie: Nikita Gusev a Iľja Kovaľčuk.

23:42 min

Príliš veľa hráčov na ľade v podaní hostí, Slovan pôjde na chvíľku do trojky, na trestnú usadol Skalický.

23:35 min

Ďaloga sa zmocnil puku a poslal ho von cez všetky čiary okolo mantinelu, Slovan zbiera sekundy zo svojho oslabenia.

23:05 min

Slovan vyhodil počas oslabenia druhý puk von z pásma a oba tímy môžu na ľad poslať čerstvé sily.

22:18 min

Daciuk vystrelil z prvej príklepom z pravého kruhu, Brust nastavil lapačku a puk bezpečne schoval vo svojej rukavici.

22:00 min

Hákovanie Šipačova v podaní Brusta, na trestnú usadol na dve minúty za Barryho jeden z jeho spoluhráčov, Petráš.

21:28 min

Brust opäť podržal tím hostí, keď zlikvidoval puk z hokejky Šipačova, belasí puk poslali von zo svojho pásma.

21:19 min

Cheechoo vystrelil z pravej strany od kruhu, Koskinen cez svoju vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť, Slovan má pásmo na vhadzovanie.

20:44 min

Domáci v plnom počte, Slovan svoju delenú presilovku v gól pretaviť nedokázal.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:23.

Ľadový palác videl v prvej tretine dva góly, po jednom na každej strane. SKA nastúpil do zápasu ako favorit a ujal sa vedenia rýchlym využitím presilovej hry, posadil sa na koňa a diktoval tempo hry. Defenzíva hostí na čele s Brustom mala plné ruky práce, Slovan to zvládol a Brustovi raz pomohla aj konštrukcia jeho bránky. V závere tretiny si Slovan vypracoval v pásme domácich menší tlak a odmenou mu bol vyrovnávajú gól, ktorý potešil fans na Slovensku. Pomer striel medzi žrde po prvej tretine 11:5.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:02 min

Slovan sa sám chybnou prihrávkou pripravil o pásmo, bude musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.

18:44 min

Petráš bol faulovaný a Čudinov inkasuje dve minúty za seknutie, presilovka pre belasých.

18:05 min

SKA sa snaží v závere tretiny dostať belasých pod tlak, Slovan umne bráni a domácim palebný priestor nedáva.

17:01 min

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan si vytvoril tlak v pásme svojho dnešného hostiteľa, Nedorost poslal na ľavej strane puk na kruh MICHALOVI HLINKOVI, ktorý vystrelil švihom z kruhu a popod lapačku Koskinena puk poslal do jeho siete. Asistencie: Václav Nedorost a Marek Ďaloga.

16:21 min

Nedorost spoza bránky hľadal pred bránkoviskom voľného Jegliča, Koskinen výborne čítal hru a puk zblokoval hokejkou na ľade.

15:25 min

Skalický s pukom nakorčuľoval do pásma domácich, z pravej strany ho potiahol medzi kruhy, efektnú palebnú pozíciu si však nevytvoril.

14:49 min

Moses prešiel s pukom poza bránku na pravú stranu, tam ho však stratil, Brust ho poslal za bránku svojmu spoluhráčovi.

14:20 min

Hostia v plnom počte, SKA dohráva svoju presilovku v pásme Slovana.

13:19 min

Vojnov preveril pozornosť Brusta, Barry puk vyrazil pred seba, Jakovlev už dorážať nemohol, hostia dostali puk pod kontrolu a poslali ho von z pásma.

12:39 min

Vojnov vystrelil od modrej príklepom, Brust puk vyrazil pred seba, na hokejkách ho však majú domáci hráči.

12:20 min

Podrazenie Dadonova vyprodukoval Lušňák a Patrik už zohrieva trestnú lavicu.

11:58 min

Švihom od modrej vystrelil Dadonov, ktorý minul bránku hostí, signalizované vylúčenie hostí, SKA so šiestimi korčuliarmi na ľade.

11:16 min

Dergačov pálil príklepom spoza pravého kruhu takmer od modrej, Brust v pokľaku cez svoju lapačku puk zlikvidoval.

10:30 min

Chipchura skončil v sieti Koskinena, arbitri hru prerušili, Mikko len pozeral, kedy sa mu tam Kyle poskladal.

10:04 min

Kovaľčuk vystrelil príklepom z vrcholu kruhov, Brust puk zrazil pred seba a okamžite ho schoval pod svoju rukavicu.

09:44 min

Hersley puk podržal na hokejke a SKA vyrobil ofsajd.

08:38 min

Tlak domácich a teraz pomohla Brustovi konštrukcia jeho bránky, tým neúspešným strelcom bol Šipačov na pravej strane pri bránkovisku, kde mu puk efektne naservíroval Dadonov.

08:16 min

Domáci v plnom počte, Slovan svoju príležitosť na vyrovnanie nevyužil.

07:15 min

Brust poslal puk von na rozohrávku, vyrobil však zakázané uvoľnenie, keďže sa puku nikto v bielom drese nezmocnil.

07:05 min

Až teraz domáci vyhodili puk von z pásma, Slovan si však počas presilovky palebný priestor nevytvoril, nahodenie Ďalogu bolo pre Koskinena lahôdkou.

06:16 min

Na trestnú odkorčuľoval Prochorkin, odpyká trest za Koskinena, ktorý puk zaľahol mimo bránkoviska, Slovan dostal výhodu v podobe presilovej hry.

05:49 min

Posunutá bránky hostí, keď v nájazde na Brusta padol na ľad tiesnený Daciuk, SKA sa o zmenu skóre teraz nepostaral.

05:14 min

Petrohrad dal gól!
SKA to v presilovkách vie a teraz nám to ukázal v plnej paráde, Šipačov spoza bránky poslal puk medzi kruhy a JEVGENIJ DADONOV z prvej poslal puk do siete belasých. Asistencie: Vadim Šipačov a Nikita Gusev.

04:57 min

Za vyhodenie puku dostal dve minúty Zigo a prvú presilovú hru v zápase bude hrať SKA.

04:04 min

Cheechoo vystrelil od pravého kruhu, puk mu zblokoval hráč domácich, rovnako tak dopadol Plastino, ktorý pálil spoza ľavého kruhu.

03:33 min

Jeglič bojoval o puk v rohu klziska, puk bol zblokovaný a arbitri hru museli prerušiť, vhadzujeme po ľavej ruke Koskinena.

02:58 min

Brust spoza bránky rozohral puk na kapitána belasých, Andrej ho poslal von z pásma, SKA sa však puku nezmocnil.

02:08 min

Valský v individuálnej akcii potiahol puk vpred po ľavej strane, od kruhu vystrelil, Koskinen puk chytil do lapačky a následne ho poslal späť do hry.

01:32 min

Slovan hra s pukom na hokejkách v pásme domácich, Koskinen v bránke však žiadnu prácu nemal.

00:32 min

Kovaľčuk poslal puk do pásma, Barabanov hľadal na pravom kruhu Daciuka, aj ho našiel, Daciuk si však puk na streľbu prichystať nedokázal, defenzíva belasých mu v tom zabránila.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Veľmi krásne a intonačne čisto s ruským prízvukom odspievaná hymna našej krajiny.

Arénou znie Slovenská hymna, po nej bude nasledovať hymna Ruskej federácie a všetko bude prichystaná k úvodnému buly zápasu.

Príjemný večer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu zo zápasu v Petrohrade, v Ľadovom paláci si dnes zmerajú sily domáci vojaci s chlapcami od Dunaja.

Úvodné zostavy:

SKA Petrohrad:

Koskinen (Šesťorkin) – Zubarev, Vojnov, Chafizullin, Čudinov, Jakovlev, Hersley, Rykov, A. Belov – Kovaľčuk (A), Daciuk (C), Barabanov – Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Moses, Koskiranta, Dergačov – Kablukov, Prochorkin, Ketov

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Meszároš (C), Rosandič, Starosta, Plastino, Bačík, Ďaloga, Pokorný – Nedorost, Jeglič, M. Hlinka – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – Skalický, Lušňák, Vopelka – Šiška

Rozhodca:

Beliajev, Sidorenko – Misiur, Palej.

Hokejisti HC Slovan vycestujú na trojzápasový trip na západ Ruskej federácie. V tom prvom z nich si zmerajú sily s vojakmi z SKA Petrohrad, s ktorými sa nedávno stretli v Aréne Ondreja Nepelu a veru, na domácom ľade inkasovali „kanára“. Slovan tak má čo súperovi vracať.

Petrohrad – druhé najväčšie mesto v Ruskej federácii hneď za Moskvou. Petrohrad eviduje toľko hláv, ako samotné Slovensko, cez 5.000.000 obyvateľov. Mesto nesie názov po svätom apoštolovi Petrovi, preto Sankt Peterburg, čiže Svätý Peter, dnes len Petrohrad. Predtým, za éry Sovietskeho zväzu, nieslo mesto názov Leningrad. SKA Petrohrad hráva svoje zápasy v Športovo-koncertnom komplexe, Aréne Ľadový palác, ktorá má kapacitu 12.300 divákov.

SKA Sankt Peterburg, hokejový klub na severe Ruska datuje vznik v roku 1946. Počas svojej histórie 5 krát menil svoj názov. SKA – alebo Športový Klub Armády nesie od roku 1953. V ruských hokejových súťažiach zaznamenal dvakrát tretie miesto, v rokoch 1971 a 1987.

Petrohradje účastníkom KHL od jej vzniku. Vo všetkých jej ôsmich ročníkoch sa prebojoval do play-off súťaže, z roka na rok sa zlepšoval, postupne zaznamenal celkovo 10. , 9. , 7. a 4. miesto, keď v konferenčnom finále podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva. V piatej sezóne to bola už „bronzová medaila“, opäť vo finále Západnej konferencie skončil na hokejkách neskoršieho víťaza Gagarinovho pohára, Dinamo Moskva zvíťazilo v sérii 4:2 na zápasy. V šiestej sezóne to bolo po vyradení s Lokomotiv Jaroslavľ po sérii 2:4 na zápasy celkom 5. miesto.

V siedmej sezóne to už bola ale celkom iná káva. SKA začal svoju spanilú jazdu play-off v osemfinále Západnej konferencie, keď v predkrme vyradil zo súťaže Torpedo Nižný Novgorod po sérii 4:1 na zápasy. Potom už prišlo hlavné menu a v semifinále konferencie si to odnieslo slávne Dinamo Moskva, rezultát? 4:1 na zápasy. V konferenčnom finále SKA zvíťazil po sérii 4:3 na zápasy nad ďalším slávnym moskovským klubom – CSKA. A na rad prišla séria zápasov s víťazom Východnej konferencie. SKA v súboji o Gagarinov pohár vyškolil AK Bars Kazaň a po sérii 4:1 na zápasy sa mohol tešiť zo svojho triumfu. No a v ostatnej sezóne SKA v prvom kole play-off vyradil Lokomotiv Jaroslavľ po sérii 4:1 na zápasy. V konferenčnom semifinále prišiel na rad Dinamo Moskva, vojaci zo severu Ruskej federácie zvíťazili v sérii 4:2 na zápasy. Cesta za úspechom sa však skončila vo finále Východnej konferencie, vyradenie mestského rivala Dinama Moskva pomstil CSKA Moskva, ktorý chlapcom z Petrohradu nedovolil zvíťaziť ani v jednom z duelov a SKA tak v konečnom účtovaní obsadil krásnu 4. priečku.

Bielo-modro-červený dres SKA obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú dvaja hráči z Fínska a jeden hráč z USA. Hlavným trénerom klubu je Oleg Valerievič Znarok.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal SKA z 25 zápasov 61 bodov, Slovan odohral o tri zápasy menej a získal doposiaľ 29 bodov. Vzájomné zápasy v uplynulej sezóne vyzneli pre vojakov z Petrohradu, ktorí v Bratislave zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch, v odvete na domácom ľade sa zrodilo víťazstvo vojakov v pomere 3:2. V tej aktuálnej to bolo presne pred tromi týždňami v Bratislave a SKA odchádzal z ľadu s tromi bodmi po výhre 6:0.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Jeff Taffe s 15 kanadskými bodmi (6+9), na druhej priečke Jonathan Cheechoo so 14 kanadskými bodmi (5+9). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 33 bodový Iľja Kovaľčuk (15+18), na druhej priečke s 26 kanadskými bodmi Nikita Gusev (9+17). Gólman hostí Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 91,2% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,71 gólov na zápas, Justin Pogge s 88,9% úspešnosťou drží priemer 3,35 gólov na zápas. Na druhej strane Igor Šesťorkin s 94,0% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,57 gólov na zápas, Mikko Koskinen93,0% úspešnosť zásahov s priemerom 1,64 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Ľadový palác v Petrohrade privíta klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

 
Autor: spo, tasr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
VIDEO Slovan podľahol Petrohradu opäť tenisovým výsledkom. Teraz však uhral jeden "gem"
spo
tasr