Nagy dohrá sezónu v Minsku

12. januára 2012, 12:00
Tip redakcii

Slovenský hokejista Ladislav Nagy (32) bude vo svojej kariére pokračovať v ruskej KHL. Skúsený útočník sa po vyhadzove z HC Lev dohodol na kontrakte do konca sezóny s Dinamom Minsk. Kedy však absolvuje premiéru je otázne, pretože sa stále zotavuje z otrasu mozgu.

Ladislav Nagy

Ladislav Nagy

Autor: TASR

„Je to pravda, upísal som sa Dinamu Minsk,“ potvrdil nášmu portálu správu útočník Ladislav Nagy. O jeho služby malo pritom záujem viacero európskych klubov. „Ozvali sa mi so švajčiarskeho Servette Ženeva, ale oni nemajú reálnu šancu postúpiť do play-off. Zvažoval som preto návrat do Švédska, kde som vlani pôsobil. V hre bolo až päť mužstiev, hlavne Brynäs mal eminentný záujem. Už to vyzeralo, že tam skončím, ale ozval sa mi Dinamo Minsk. Zobral som si pár hodín na zváženie a rozhodol sa napokon pre Bielorusov. KHL je predsa najlepšia liga v Európe, navyše v Minsku pôsobia aj dvaja Slováci Obšut s Podhradským,“ pokračoval Nagy.

Odchovanec košického hokeja už v piatok ráno odlieta do nového pôsobiska. „Kedy odohrám prvý duel ešte neviem, pretože sa stále zotavujem z otrasu mozgu. Potrebujem dohnať zameškané, dva týždne som vlastne netrénoval. Ale už sa teším na návrat,“ dodal Nagy.

V klube, ktorý sa pohybuje v hornej polovici tabuľky Západnej konferencie KHL, už pôsobí trojica Slovákov - obrancovia Peter Podhradský, Tomáš Slovák a kapitán Jaroslav Obšut.

 
Autor: Pluska.sk/Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nagy dohrá sezónu v Minsku
Pluska.sk/Marián Korbel