Nagy po vyhadzove z HC Lev: Budem sa súdiť!

02. januára 2012, 06:00
Tip redakcii

Ostal totálne v šoku. Ikona hokejistov HC Lev a jeden z najproduktívnejších hráčov Ladislav Nagy (32) dostal od vedenia klubu kopačky. A to v čase, keď sa zotavuje z otrasu mozgu. Prekvapil vás vyhadzov alebo ste to očakávali?

Ladislav Nagy

Ladislav Nagy

Autor: TASR

Bol to pre mňa šok. Som veľmi sklamaný, čo sa v poslednom čase v klube deje, s takýmto správaním som sa doposiaľ vo svojej kariére nikde nestretol. Nemôžem však hovoriť konkrétnejšie, pretože by som mohol mať z toho ešte finančné postihy. Ale som totálne rozčarovaný, že sa takéto veci udiali. Normálne, ale to je jedno... Nemôžem povedať viac, pritom by som aj chcel...

Ako je možné, že vedenie HC Lev s vami ukončilo spoluprácu, keď sa doliečujete z otrasu mozgu. Veď to je proti predpisom?

Veď práve... Najviac zarážajúce je, že klub ma vôbec nenahlásil na listinu zranených hráčov, z čoho som ešte viac v šoku. Navyše manažér Sergej Sošnikov ma obvinil, že mi nič nie je, že si bolesti hlavy vymýšľam. Dokonca mi povedal, že ma pošle na vyšetrenie do Moskvy. Lenže ja mám papier od dvoch našich doktorov a mám naordinovaný ešte desaťdňový pokoj. Ten hráč, ktorý mi spôsobil otras mozgu, dostal päťzápasový dištanc. A náš manažér na tom súboji bol, ale asi videl iný zápas. Inak si to neviem vysvetliť.

Kedy vám oznámili, že ste dostali kopačky?

Prišiel za mnou koncom týždňa manažér s papierom, aby som podpísal 20-percentné zníženie platu. Vravel som mu, že sa poradím s agentom, nech mi dá tri dni. Tak sa naša debata aj skončila. O hodinu neskôr mi volá môj agent, že klub so mnou zrušil kontrakt. Neskutočné spôsoby.

Boli ste jedným z najproduktívnejších hráčov a aj mediálnou ikonou klubu...

Vidíte, aj také veci sa dejú. Viem, že mi to v poslednom čase nepadalo, pritom som mal šance, ale snažil som sa najlepšie, ako som vedel.

Na druhej strane HC Lev zrejme nepostúpi do play-off, takto aspoň môžete dohrať sezónu v klube, ktorý má šancu hrať play-off...

Ja som chcel pomôcť mužstvu postúpiť do play-off, veď strácame iba päť bodov. Ale mám taký pocit, že týmto krokom, keď vedenie vyhodilo okrem mňa aj ďalších chalanov a zobralo mladíkov, asi ani nechcú ísť medzi najlepších. Neviem si to vysvetliť...

Čo budete robiť, necháte to tak?


Nie, už to rieši môj agent. Budeme sa súdiť, dáme to na arbitrážnu komisiu ruskej KHL.

Už viete, kam povedú vaše ďalšie hokejové kroky?

Úprimne vám poviem, že teraz nemám na hokej ani chuť. Som znechutený. A hlavne sa musím dať dokopy zo zdravotnej stránky.

Oslovil vás už nejaký klub?


Áno. Poprad i Košice. Ale budem to riešiť až neskôr

 
Autor: PLUS Jeden deň/ mko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nagy po vyhadzove z HC Lev: Budem sa súdiť!
PLUS Jeden deň/ mko