Popradskí levi prehrali vianočnú bitku

24. decembra 2011, 15:26

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na vlastnom ľade s Atlantom Mytišči 4:5.

Radosť: Popradskí levi sa tešili z gólu už v 28. sekunde, no napokon vianočný duel KHL prehrali po predĺžení.

Autor: Archív

Tribúny burácali už v 28. sekunde, keď kapitán Bartečko trhal sieť. V polovici prvej tretiny však vyrovnal Jonas Andersson, no Poprad išiel opäť do vedenia Netíkovým gólom.

Skóre sa menilo ako na hojdačke a v priebehu štyroch minút boli na koni opäť hostia po góloch Bobrova a Kosmačeva.

Na 3:3 vyrovnal Štrbák a keď tri a pol minúty pred koncom strelil Jonas Andersson štvrtý gól Atlantu, zdalo sa, že levi sú už na kolenách. Presne 75 sekúnd pred koncom dostal však zápas do predĺženia Lundberg.

V ňom už po niekoľkých sekundách mal rozhodnutie a vianočný víťazný gól na hokejke Mikúš, lenže o chvíľu sa potvrdilo nedáš – dostaneš a tak vianočný sviatok sa skončil nešťastnou prehrou Popradu s Mytišči 4:5 po predĺžení, keď o všetkom rozhodol v 44 sekunde nadstaveného času Patrik Zacrisson.

Súboj sledovalo na Štedrý deň v popradskej aréne 4500 divákov. Hráči HC Lev nebudú mať počas vianočných sviatkov veľa voľna, už v pondelok privítajú na svojom ľade CSKA Moskva.

HC Lev Poprad - Atlant Mytišči 4:5 po predĺžení

Góly: 1. Bartečko, 18. Netík (Štrbák, Lewis), 54. Štrbák (Lewis), 59. Lundberg (Fabricius) - 12. Andersson (Višnevskij, Žerdev), 29. Bobrov (Černov), 33. Kosmačov (Upper, Radivojevič), 57. Andersson (Upper, Niskala), 61. Zackrisson

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a  oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Romaško - Tomilov, Gordenko (všetci Rus.), 4500 divákov

Zostavy:

HC Lev: Duba - Hunkes, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Lewis, Štrbák - Netík, V. Nedorost, Bartečko - Kristek, J. Mikúš, L. Nagy - Š. Novotný, Balán, Špirko - Fabricius, Lundberg, Rudolf Huna - Matai.
Atlant: Kotschnew - Niskala, Zubariov, Ternavskij, Višnevskij, Kosmačov, Batyršin - Žerdev, Zackrisson, Andersson - Černov, Bobrov, Rybakov - Radivojevič, Upper, Lewandowski - Šiškanov, Gluchov, Alexej Kovaľov

Autor: Pluska.sk/pem, SITA