Silvester v Lev Poprad: Vyhodili štyroch hráčov!

31. decembra 2011, 08:25
Tip redakcii

Šokujúca správa pre fanúšikov Lev Poprad. Asi dych im vyrazí silvestrovská správa, že tím KHL Lev Poprad dnes ukončil zmluvy so štyrmi hráčmi. Za Levov si už viac nezahrajú obranca Tomáš Klouček a útočníci Stanislav Balán, Peter Olvecký, ba i Laco Nagy, ktorý je aj na obrovskej reklame na popradskom zimnom štadióne.

Zimný štadión v Poprade

Zimný štadión v Poprade

Autor: Lev Poprad

Klub sa v správe odvoláva na fakt, že chcú dať viac šancí mladým nádejám z tímu Tatranských vlkov. So štyrmi skúsenými hráčmi vraj rozviazali zmluvy, lebo musia zvažovať aj ekonomické otázky. „Zvažovali sme citlivo a aj preto sme sa rozhodli s  nitmi rozviazať zmluvy k 31.12.2011, čo je dátum v KHL pre uvoľnenie hráčov ekonomicky výhodnejší,“ povedal riaditeľ pre komunikáciu HC Lev Poprad Jan Rachota.

"Miesto týchto štyroch hráčov do tímu zamieria najlepší hokejisti z kádra Tatranských vlkov. Juniorka Levov si v  prestížnej MHL vedie výborne, ako nováčik bojuje o play-off a traja najlepší z jej kádra aktuálne reprezentujú Slovensko aj na MS-20 v  Kanade," vysvetľuje Rachova a dodáva. „Tým, že klub dá týmto najlepším juniorským československým hráčom príležitosť presadiť sa v KHL, len potvrdí víziu, ktorú avizoval po príchode KHL i MHL na Slovensko. Hráči juniorky dostávajú jedinečnú možnosť presadiť sa v prestížnej KHL.“

Už najbližšie zápasy ukážu, či na ťažkú súťaž vôbec mladí hráči budú mať a či Levom štyria skúsení hráči nebudú naozaj chýbať.

 
Autor: Pluska.sk/pem 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Silvester v Lev Poprad: Vyhodili štyroch hráčov!
Pluska.sk/pem