Otec Mira Hlinku si prechádza peklom: Po slávnom hokejistovi pochoval aj manželku

12. novembra 2016, 07:00
Tip redakcii

Osud sa s ním poriadne zahral. Pred dvoma rokmi pochoval syna - Miroslava Hlinku († 42), ktorý spáchal samovraždu, a iba pred mesiacom aj svoju milovanú manželku Zlaticu († 63).

Miroslav Hlinka starší prežíva veľmi ťažké časy.

Miroslav Hlinka starší prežíva veľmi ťažké časy.

Autor: Michal Smrčok

Jedna tragédia za druhou sa valí na Miroslava Hlinku staršieho. Ešte sa nespamätal zo straty syna, úspešného slovenského reprezentanta v hokeji, a nedávno stratil aj manželku. „Dospela do takého štádia, že bez Mira nevedela ďalej žiť. Nedokázala sa vyrovnať s tým, čo sa stalo,“ povedal nám najskôr stručne otec bývalého reprezentanta. 

Keď Zlatici zomrel syn, niesla to ťažko - nič ju nebavilo a život pre ňu strácal zmysel. „V septembri 2014 sa jej priťažilo natoľko, že skončila v nemocnici na internom oddelení, ale podpísala reverz a prišla domov. Postupne sa jej stav zlepšoval, začala chodiť von aj sama, hoci som ju stále kontroloval. Potešil som sa, že aspoň sa ako-tak dáva dokopy,“ opísal nám peripetie Mirov otec. Lenže dlho sa netešil a prišiel ďalší zlom.


Zlatica Hlinková ešte v dávnejších časoch spolu so svojou dcérou Natáliou a synom Mirom (vpravo), z ktorého sa stal slávny hokejista.
Foto: Michal Smrčok

„V máji 2015 manželka spadla a rozbila si hlavu. Nechcela ísť do nemocnice, a tak sme zavolali záchranku. Skontrolovali ju a zostala doma. Odvtedy sa to však všetko rapídne zhoršovalo. Nechutila jej už ani cigareta, ktorú milovala. Vtedy som si povedal, že to je koniec,“ pokračoval ďalej Hlinka starší. A predpovedal dobre.

„Posledné dni už ani z postele poriadne nevstávala. Musel som ju kŕmiť. V deň, keď zomrela, 6. októbra, som sa na ňu ešte chodil pozerať, či dýcha. Odišiel som do kuchyne a keď som sa vrátil, už bola na tom zle a volal som záchranku. Hovorili mi, čo mám robiť, kým prídu, ale, žiaľ, už bolo neskoro,“ dodal skormútený Mirov otec. 

Strašný šok sa snaží stráviť, ako sa dá. „Ešteže mám prácu, kde aspoň na chvíľu na všetko zabudnem. Ale strašné je, keď prídem domov, je ticho a tma. Je to hrozne deprimujúce, no musím ísť ďalej.“

 
Autor: iw 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Otec Mira Hlinku si prechádza peklom: Po slávnom hokejistovi pochoval aj manželku
iw