Pállfy o svojej funkcii v reprezentácii: Som iba postavička na tri dni

27. januára 2016, 11:00
Tip redakcii

Po Zvolene a Trenčíne sa včera zišli extraligoví reprezentanti na zraze v Martine. Realizačný tím hokejového nároďáku rozšíril svojou prítomnosťou aj Žigmund Pálffy (43). Práve on bude z funkcie generálneho manažéra slovenského béčka šéfovať ligovému výberu na februárovom Turnaji štyroch krajín v rakúskom Innsbrucku (11. – 14. 2.).

Na tréning sa prizeralo kvarteto Bokroš, Pálffy, Švehla a Cíger.

Na tréning sa prizeralo kvarteto Bokroš, Pálffy, Švehla a Cíger.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

Zbierate skúsenosti v novej funkcii?
To nie, veď všetko sa odohráva na ľade. Prišiel som chlapcov skontrolovať a som rád, že tu boli všetci. Preberali sme systém, ktorý budeme v Innsbrucku hrať. Potrebujem sa s ním zžiť, chcel som sa dozvedieť podrobnosti.

Je pre vás pozícia generálneho manažéra slovenského béčka špeciálna?
Som iba postavička na tri dni (smiech). Je to iná funkcia, ako keď som bol hráč. Zžívam sa s tým. Niečo podobné však robím aj v Skalici, kde mám pri mládeži rovnaký flek. Som rád, že môžem reprezentácii pomôcť. Spolu s realizačným tímom sa budeme snažiť vybrať hráčov, ktorí budú chcieť hájiť naše farby.


Hráči sa snažili ukázať v najlepšom svetle.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

V tomto tíme je mnoho mladíkov, čo na nich hovoríte?
Sú šikovní. Medzinárodný hokej je o niečo inom, preverí ich. Chlapci si musia uvedomiť, že sa idú predávať a majú šancu dostať sa aj do áčka, ktoré pôjde na šampionát. Podstatné je, aby urobili dobrý výsledok a nehanbili sa sami za seba. V Rakúsku hrajú tri zápasy po sebe, to som nikdy nezažil. Bude to pre nich náročné.

Vidia vo vás hráči učiteľa?
Nemám im ako pomôcť, iba ak za mnou niekto z nich príde poradiť sa.

Netriasli sa im pred vami kolená?
To hádam nie, veď predtým ma už videli. Nie je na to dôvod (úsmev). Nič som im ani nehovoril, slovo si vzal tréner Zdeno Cíger a manažér Robo Švehla, to sú hlavné postavičky.

Reprezentačný bojkot sa konečne skončil. Čo vy na to?
Niekde som počul, že sa ešte neskončil, tak neviem... V živote som neštrajkoval, nemôžem mať na to názor. Ako sa cíti hráč, ktorý bojkotuje reprezentáciu? Niekto povie, že je to super, ja to zase nepochopím.

Končí sa vaša práca v národnom tíme po turnaji v Innsbrucku?
Ak ma niekto požiada o pomoc, reprezentácii vždy rád pomôžem.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jakub Takáč 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pállfy o svojej funkcii v reprezentácii: Som iba postavička na tri dni
Plus JEDEN DEŇ/Jakub Takáč