Play off Tipsport ligy konečne s prekvapením: Ktorý favorit si vylámal zuby?

Play-off Tipsport ligy má za sebou odvety aj už v druhý štvrťfinálových dvojiciach. V nedeľu sa tešili BanskoBystričania a Zvolenčania. Inak tomu nemalo byť ani v pondelok.

Jason Bacashihua (Banská Bystrica) si ďalšiu nulu na konto v play-off nepripísal

HKM Zvolen - HK Poprad 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série 2:0
Gól:
61. Brabenec (Juraško, R. Puliš), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Junek, Šefčík, 1748 divákov

Hokejisti HKM Zvolen rozhodli aj druhé stretnutie štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy proti HK Poprad vo svoj prospech v predĺžení. Tím spod Pustého hradu po nedeľňajšom víťazstve 3:2 uspel tentoraz výsledkom 1:0. Hrdinom duelu sa stal už v 14 sekunde predĺženia útočník Kamil Brabenec. Český veterán a najproduktívnejší hráč základnej časti súťaže prekonal Matúša Kostúra v popradskej bránke a zabezpečil Zvolenu vedenie 2:0 v sérii hranej na štyri víťazstvá. Jej pokračovanie príde na rad vo štvrtok 17. marca v Poprade.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - stav série 1:1
Gól:
34. Švec (Troliga), vylúčeni: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Smrek, Gajan, 2010 divákov

Hokejisti Dukly Trenčín dokázali uspieť na ľade HC '05 iClinic Banská Bystrica v pondelkovom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 výsledkom 1:0. O osude na góly chudobného duelu rozhodol v 34. min útočník Jozef Švec. Jeho zásluhou je stav série vyrovnaný 1:1. Tretí zápas série hranej na štyri víťazstvá je na programe vo štvrtok 17. marca v Trenčíne.