Bartovič povedie hokejistov v Rakúsku

14. decembra 2011, 15:10
Tip redakcii

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká cez víkend druhá akcia v tejto sezóne. Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka sa predstavia na Rakúskom pohári v Klagenfurte. Úvodným súperom našich bude v piatok o 16.15 h Bielorusko. Ak vyhráme, v sobotu nás čaká finále proti lepšiemu z dvojice Rakúsko - Švajčiarsko, v prípade prehry súboj o bronz. Naša výprava odchádza do dejiska podujatia zajtra. Kapitánom bude útočník Milan Bartovič.

Milan Bartovič

Milan Bartovič

Autor: TASR

Slováci v týchto dňoch ladia formu na akciu v Bratislave. Pred dnešným ranným tréningom kouč Vůjtek oznámil aj meno nového kapitána, keďže obranca Dominik Graňák v nominácii teraz nefiguruje. Céčko na drese tak ponesie premiérovo útočník Liberca Milan Bartovič.

„Prekvapilo ma to, ale samozrejme, že som hrdý. Je to pocta. Oznámil mi to tréner,“ povedal Bartovič, ktorý verí, že nebude musieť spoluhráčov extra motivovať. „Myslím si, že pre každého je česť byť v národnom mužstve. Po triumfe na Nemeckom pohári sme úspešne vstúpili do novej sezóny, nálada v tíme je aj teraz parádna, takže verím, že uspejeme aj v Rakúsku,“ vyjadril sa Bartovič.

Slovenská výprava cestuje do dejiska autobusom zajtra popoludní. V zostave nechýba ani útočník Spartaku Moskva Marcel Hossa, ktorého klub sa v ruskej KHL trápi. „Prišiel som si do reprezentácie napraviť chuť. Tu je vždy skvelá partia a atmosféra. navyše kostra tímu je skoro rovnaká, s ktorou sme vyhrali Nemecký pohár. Bolo by super, keby sme aj v Rakúsku získali víťaznú trofej,“ vyjadril sa Hossa.

 
Autor: Pluska.sk/Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bartovič povedie hokejistov v Rakúsku
Pluska.sk/Marián Korbel