Hokejisti odcestovali do Klagenfurtu bez Oremusa

15. decembra 2011, 15:07
Tip redakcii

Slovenská hokejová reprezentácia sa predstaví na Rakúskom pohári v Klagenfurte. Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka vo štvrtok na obed vyrazili autobusom do dejiska podujatia. Ich prvým súperom bude piatok o 16.45 h výber Bieloruska.

Na fotografii uprostred hlavný tréner Vladimír Vůjtek počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.

Na fotografii uprostred hlavný tréner Vladimír Vůjtek počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.

Autor: MICHAL SMRČOK

Ak naši hokejisti tento duel zvládnu, čaká ich v sobotu finále s lepším tímom zo zápasu Švajčiarsko - Rakúsko, ak budú ťahať za kratší koniec, pobijú sa iba o tretie miesto. „Samozrejme, že máme tie najvyššie ambície. Mužstvo máme opäť silné, takže verím, že sa nám bude dariť rovnako ako na novembrovom Nemeckom pohári, ktorý sme vyhrali,“ vyjadril sa obranca Richard Stehlík.

Slováci sa na podujatie pripravovali od utorka v Bratislave, kde absolvovali tri tréningy na ľade. „Posledný sme mali ešte dnes doobeda, pretože v Rakúsku už večer trénovať nebudeme,“ prezradil kapitán Milan Bartovič. Hráči nastupovali do autobusu v dobrej nálade s cieľom vyhrať aj ďalší turnaj v tejto sezóne. „Nálada je výborná, ale tá je v národnom tíme stále. Už sa tešíme na zápasy,“ povedal útočník Marcel Hossa.

Tréner Vůjtek sa bude musieť na podujatí zaobísť bez svojho asistenta Petra Oremusa. Ten sa z akcie ospravedlnil z rodinných dôvodov. Jeho pozíciu tak v Klagenfurte zaujme generálny manažér Oto Sýkora.

 
Autor: Pluska.sk/Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hokejisti odcestovali do Klagenfurtu bez Oremusa
Pluska.sk/Marián Korbel