Juniori pred odletom na MS: Veľké oči nemajú

14. decembra 2011, 15:51
Tip redakcii

Zatiaľ čo seniorská reprezentácia odchádza zajtra na prípravný turnaj v rakúskom Klagenfurte, juniori odlietajú do zámoria, kde ich čaká vrchol sezóny. V dňoch 26. decembra - 5. januára prebehnú v kanadskom Calgary 36. juniorské majstrovstvá sveta a slovenskí mladíci na nich nechcú sklamať.

Ernest Bokroš

Ernest Bokroš

Autor: TASR

Zo Slovenska sa do nominácie dostala skupina trinástich hráčov, ďalších jedenásť sa k nim pridá v zámorí. Z nich ešte hlavný tréner Ernest Bokroš vyradí dvoch: „Jeden brankár zostane v duchu reglementu IIHF na tribúne, pripravený v prípade potreby nastúpiť a jedného útočníka pošleme domov.“

Európska trinástka absolvovala prvú fázu záverečnej prípravy na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde našla výborné podmienky. Na úzkom tréningovom klzisku im posunuli modrú čiaru, takže plocha je identická s tou v zámorí. „Hokej v Kanade je úplne niečo iné, než ten európsky. Hrá sa oveľa rýchlejšie, viac do tela. Aspoň takto sme na to chceli chlapcov pripraviť. Na atmosféru, plné tribúny si budú musieť zvyknúť až na mieste,“ povedal Bokroš.

Cieľom je záchrana

Slovenskí mladíci neodchádzajú do Kanady s veľkými očami. V skupine s Lotyšskom, Švédskom, Švajčiarskom a Ruskom zostáva základným cieľom záchrana. "Kľúčový bude zrejme už prvý duel s Lotyšskom. Výhodou je, že ich uvidíme v priateľskom stretnutí s Čechmi a dokonca aj v otváracom zápase skupiny proti Švédom, takže si ich dôkladne rozanalyzujeme. Ak sa nám podarí dobrý vstup do turnaja, môžme pomýšľať aj na viac, základným cieľom ale zostáva záchrana,“ uzavrel Bokroš.

 
Autor: Pluska.sk/Milan Zálešák 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Juniori pred odletom na MS: Veľké oči nemajú
Pluska.sk/Milan Zálešák