Osmička hokejistov z extraligy Vůjtekovi: Tréner, počítajte s nami!

18. novembra 2011, 10:00
Tip redakcii

Ich nominácia do reprezentačného výberu na Nemecký pohár nebola náhodou. Osmička hráčov z extraligy, ktorým dal kouč Vladimír Vůjtek pred týždňom šancu v Mníchove, pokračuje vo výborných výkonoch aj po návrate z turnaja. Hneď v prvom kole po prestávke šestica z nich nazbierala jedenásť bodov. Bez zápisu zostali len slovanista Martin Bakoš a Trenčan Radoslav Tybor.

Doniesol si formu: René
Školiak (vpravo) sa v Poprade
zaskvel tromi bodmi.

Doniesol si formu: René Školiak (vpravo) sa v Poprade zaskvel tromi bodmi.

Autor: SITA

Už dlho sa v reprezentačnom výbere neobjavilo toľko hráčov z extraligy ako na nedávnom Nemeckom pohári. Český kouč Vladimír Vůjtek dal šancu až osmičke chalanov z najvyššej súťaže. Hokejisti z našej ligy sa ponúknutej príležitosti chytili a veľkou mierou stáli pri celkovom triumfe.

Trénerovi Vůjtekovi sa tak odvďačili za jeho dôveru. A hneď v utorňajšom kole po mníchovskom podujatí mu dali jasne najavo, že aj na ďalších akciách nechcú chýbať v jeho výbere.

Pohodu si preniesli do klubov

„Myslím si, že pohodu, ktorá vládla na Nemeckom pohári v národnom tíme, sme si preniesli aj do klubov. Chceme trénerovi ukázať, aby s nami počítal aj naďalej a mal nás vo svojom hľadáčiku,“ vyjadril sa útočník Skalice René Školiak, ktorý proti Popradu zaznamenal tri body. Rovnako produktívny bol aj útočník Slovana Roman Kukumberg.

„Hoci bol turnaj v Mníchove náročný, vrátil som sa do klubu pozitívne naladený. Pramenilo to z takej pohody, aká vládla v národnom mužstve. A potom sa aj lepšie hrá,“ prezradil spokojný Roman Kukumberg. Darilo sa aj košickému duu Miklík, Haščák, spolu dali Zvolenu tri góly.

 
Autor: PLUS Jeden deň/MARIÁN KORBEL 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Osmička hokejistov z extraligy Vůjtekovi: Tréner, počítajte s nami!
PLUS Jeden deň/MARIÁN KORBEL