Tréner hokejistov Vladimír Vůjtek: Druhý asistent? Zatiaľ nie!

20. decembra 2011, 11:00
Tip redakcii

Hokejová reprezentácia má v tejto sezóne prvýkrát v histórii na lavičke iba dvoch trénerov. Hlavnému koučovi Vladimírovi Vůjtekovi (64) robí asistenta Peter Oremus (41). Ten však pre rodinné problémy chýbal na Rakúskom pohári, a tak český kouč ostal sám. Bude v blízkej budúcnosti riešiť druhého asistenta?

Tréneri: Vůjtekovi
v Rakúsku chýbal asistent
Oremus (vpravo).

Tréneri: Vůjtekovi v Rakúsku chýbal asistent Oremus (vpravo).

Autor: TASR

Touto otázkou sa hokejový zväz začne zaoberať až v najbližších týždňoch. Hlavne pred májovým svetovým šampionátom bude chcieť posilniť trénerský tím a predísť situácii, ktorá nastala počas víkendového Rakúskeho pohára, keď asistent Peter Oremus pre rodinné problémy opustil výpravu.

„Zatiaľ druhého asistenta neriešime. Uvidíme neskôr. Nevylučujem, že pred šampionátom angažujeme aj ďalšieho trénera. Musíme však vybrať tak, aby zapadol do realizačného mužstva,“ vyjadril sa prezident zväzu Igor Nemeček. A čo na to samotný tréner?

„Momentálne táto otázka nie je horúca. Pred šampionátom by som však rád privítal do realizačného kádra kondičného kouča, ktorý by sa staral o tréningy mimo ľadu – teda strečing, posilňovňu a iné činnosti,“ informoval Vůjtek.

 
Autor: PLUS Jeden deň/MARiÁN KORBEL 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Tréner hokejistov Vladimír Vůjtek: Druhý asistent? Zatiaľ nie!
PLUS Jeden deň/MARiÁN KORBEL