Vladimír Vůjtek: Mladé pušky môžu ísť na šampionát

15. novembra 2011, 06:00
Tip redakcii

Slovenskí hokejisti šokovali celú krajinu. Hoci na Nemecký pohár odchádzali s neznámym kádrom a fanúšikovia ich vopred odpisovali, domov sa vrátili s víťaznou trofejou ako hrdinovia. Hoci ide iba o prípravu, mladé pušky ukázali, že starší borci sa môžu triasť o svoj flek. Tréner Vladimír Vůjtek (64) vyhlásil, že si vie z týchto hráčov viacerých predstaviť aj na svetovom šampionáte!

Skvelý začiatok:
Slováci pod novým
vedením zvíťazili
na Nemeckom
pohári.

Skvelý začiatok: Slováci pod novým vedením zvíťazili na Nemeckom pohári.

Autor: TASR

Po problémoch s nomináciou na prvú akciu nového ročníka musel kouč nášho výberu Vladimír Vůjtek poriadne improvizovať. Hoci do Mníchova plánoval cestovať s najsilnejším európskym výberom, do autobusu mu nasadli hráči, ktorých videl prvýkrát v živote.

Mená ako Hovorka, Lušňák, Bakoš, Bližňák, Tybor, Haščák, Dej či Libor Hudáček registrovali naši fanúšikovia iba sporadicky. A práve tieto mladé pušky, z ktorých väčšina hráva v našej extralige, dokonale zapadli do tímu. A vôbec nehrali druhé husle, boli jeho ťahúňmi!

Hodili im rukavicu

„Základ úspechu bol v tom, že všetci veľmi chceli, hrali na turnaji za Slovensko s veľkou hrdosťou. Vôbec som nemusel zvyšovať hlas, každý jeden z nich plnil pokyny, ktoré dostal,“ hodnotil mladíkov Vůjtek. „Ani jeden z extraligy či z nováčikov ma nesklamal. Naopak, milo ma prekvapili,“ pokračoval Vůjtek.

Na decembrovom turnaji v Rakúsku dá český kouč opäť šancu hráčom, ktorí sa mu teraz ospravedlnili, ale budú musieť poriadne zabojovať o jeho dôveru a účasť na budúcoročnom šampionáte vo Fínsku a Švédsku. „Určite si viem predstaviť, že z tohto mníchovského tímu by sme na šampionát mohli vyskladať viac ako jeden útok,“ dodal Vůjtek.

Týchto mladíkov chceme na MS

Náš tip: Tréner našich hokejistov Vladimír Vůjtek nechcel uviesť konkrétne mená mladíkov, ktorí by sa mohli predstaviť na svetovom šampionáte vo Fínsku a Švédsku. Náš denník tak urobil za neho a našiel mu ambicióznu útočnú trojicu.

Mário Bližňák
Foto: Tasr

Libor Hudáček
Foto: Čtk

Marcel Haščák
Foto: Tasr

 
Autor: PLUS Jeden deň/MAROŠ KORBEL 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Vladimír Vůjtek: Mladé pušky môžu ísť na šampionát
PLUS Jeden deň/MAROŠ KORBEL