Rozlúčka s Mirom Hlinkom: Odkaz lásky od exmanželky

20. septembra 2014, 12:00
Tip redakcii

Ako je známe, bývalý hokejista Miroslav Hlinka († 42) sa v nedeľu obesil na balkóne bytu v Banskej Bystrici a vo štvrtok ho rodina i priatelia odprevadili na poslednej ceste. Dve dôležité ženy v jeho živote však na poslednej rozlúčke chýbali. Do trenčianskeho domu smútku totiž neprišla zronená mama Zlatica ani exmanželka Miroslava, s ktorou mal i syna Michala (21) a dcéru Vanessu (13).

Exmanželia: Mirka a Miroslav Hlinkovci.

Exmanželia: Mirka a Miroslav Hlinkovci.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

Mama Miroslava Hlinku († 42 nenašla síl na to, aby sa rozlúčila so svojím synom. Zronená zostala doma a jej bolesť tíšili silné tabletky. Len s ťažkosťami sa zmohol prísť otec Miroslav, ktorého museli podopierať. Dokonca prišiel v Mirovom tričku, ktoré patrilo do hokejistovej športovej výbavy počas pôsobenia v Pardubiciach.

Exmanželka nebohého hokejového šampióna Miroslava zostala počas pohrebu v rodinnom dome, v ktorom strávili šťastné roky manželstva. „Počas rozlúčky bola doma,“ potvrdili susedia. Odprevadiť otca na poslednej ceste prišli teda iba deti Michal a Vanessa, ktoré priložili na veniec zo žltých ruží aj spoločné fotografie so svojím tatinom.

Na stuhe však nechýbal odkaz aj od exmanželky: „S láskou sa lúči dcéra Vanessa, syn Michal a Mirka.“ Po smútočnom obrade sa z trenčianskeho sídliska Juh rozdelila rodina na tri časti. Otec so sestrou odišli za zdrvenou mamou domov, priateľka Zuzana s rodinou do Bratislavy a najpočetnejšia zostava sa presunula do Zamaroviec.

Bývalí spoluhráči a priatelia Hlinku Richard Lintner, Róbert Petrovický či Branislav Jánoš s rodinami išli podporiť nielen zdrvené deti hokejistu, ale svojím postojom dali najavo, že ich podporu potrebuje aj bývalá Hlinkova manželka. Nech sa v závere ich manželstva udialo čokoľvek, predsa len prežila s Mirom veľkú časť života.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/miba 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Rozlúčka s Mirom Hlinkom: Odkaz lásky od exmanželky
Plus JEDEN DEŇ/miba